Epifityczna paproć Aglaomorpha, kolekcjonerska i zagrożona w środowisku naturalnym.
Aglaomorpha to idealna paproć do wilgotnego środowiska. Ma piękne charakterystyczne liście, których unerwienie przypomina skórę węża. Uprawiamy tą paproć w domu z dala od grzejników pokojowych w okresie zimowym. Podobnie jak MICROSORUM (klik) nie lubi suchego powietrza, więc warto ją ustawić na kuwetce wypełnionej kamyczkami lub keramzytem i wypełnioną do poziomu kamieni wodą. Przy niedostatecznej wilgotności młode liście mogą więdnąć , więc należy ją zraszać co drugi dzień odstaną wodą w temperaturze pokojowej. W naturze zamieszkuje dzikie tereny Chin, Japonii. Występuje też w Wietnamie i w Nepalu u podnóża Himalajów. Stanowi gatunek zagrożony wyginięciem, więc ma jeszcze większą wartość kolekcjonerską.
Dobrze komponuje się z innymi tropikalnymi roślinami jak FITONIA(klik), z którą stworzysz piękne kompozycje w szkle. Pochodzenie z lasów deszczowych powoduje że Aglaomorpha wymaga lekko kwaśnego podłoża i rozproszonego światła bez silnego słońca.
Jak uprawiać paprocie domowe z grupy Aglaomorpha?
Paprocie tropikalne tego typu w naturze rosną w temperaturach od 5 do ponad 30 st C, przy dużej wilgotności powietrza. Idealnym podłożem jest mieszanka uniwersalnego podłoża w ilości 40 % wraz z torfem kwaśnym 40%, korą sosnową 10% i perlitem 10% . Rośliny lubią lekko kwaśne przepuszczalne podłoże bez zastoin wodnych. W okresie od marca do września podlewamy HUMUSEM (klik) w podstawowej dawce.
Aglaomorpha Coronans Snake Leafw doniczce o średnicy 12cm. Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm
WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!! WYSYŁKA OD 9,90 zł!!!
Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO PRZESADZENIA TEJ PAPROCI. KLIKNIJ TUTAJ.