Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

AGLONEMA CZERWONA Aglaonema Crete (don 12 cm)

79,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Rozpalona odmiana z grupy Aglaonema Crete.

 

Mniejsza sadzonka tej odmiany dostępna jest pod tym linkiem (klik)

Kolorowa roślina pochodzi z lasów deszczowych tropikalnej Azji, gdzie rośnie w gąszczu wysokich drzew stanowiących dla niej zielony dach, przepuszczający tylko  rozproszone światło. Liście Alaonemy tej odmiany przebarwiają się w kolor czerwono różowy, a żywa nakrapiana zieleń tworzy zwarte kępy. Liście szpiczaste, lancetowate o niedługich ogonkach. Barwa liści tej rośliny domowej zmieniają kolor w zależności od wieku, a ich barwa staje się coraz bardziej jaskrawa. Ta zróżnicowana kolorystyka powoduje że roślina stała się bardzo modna i pożądana w każdym nowoczesnym domu. Docelowo roślina może dorastać w dobrych warunkach domowych do jednego metra a kwiaty domowe Aglaonema RED są mało wymagającymi roślinami doniczkowymi.

 

Jeżeli zaczynasz swoja przygodę z ogrodnictwem, to jest to wyjątkowa roślina dla Ciebie, z która sobie poradzisz.

 

 Jak uprawiać rośliny domowe z grupy Aglaonema?

Idealnym stanowiskiem dla Aglaonemy w okresie letnim jest wschodnia część mieszkania, natomiast zimą dobrze zrobi jej przeniesie na parapety zachodnie. Nie lubi dużej ilości bezpośredniego słońca, ale wymaga naturalnego światła do prawidłowego wybarwienia się liści tej pięknej rośliny domowej. Roślina ta lubi stanowiska ciepłe z średnią temperaturą 22 st C. Latem lubi być zraszana ponieważ źle radzi sobie z suszą. Podlewamy co drugi dzień mniejszą ilością wody, natomiast starsze rośliny, po przesadzeniu nawadniamy rzadziej, w zależności od pory roku. W lasach deszczowych tropikalnej Azji ma podłoże lekko kwaśne i bardzo przepuszczalne. Możesz samodzielnie stworzyć mieszankę z 10% perlitu 20% kory, 40 % ziemi uniwersalnej oraz dodać torfu kwaśnego w ilości 30%. Pamiętaj że Aglaonemy preferują pojemniki szersze niż wyższe ze względu na płaski system korzeniowy.

Rośliny lubią lekko kwaśne przepuszczalne podłoże bez zastoin wodnych. W okresie od marca do września podlewamy HUMUSEM (klik) w podstawowej dawce. Zimą nawozimy w ograniczonej ilości. Jeżeli chcesz dla tej rośliny najlepszy nawóz rozpuszczalny to proponujemy NAWÓZ INTERWANCYJNY BIOGARDENA(klik)

Zima zawsze stosuj połowę dawki nawozów.

Aglaonema RED w doniczce o średnicy 12cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z PRINGLE, ROŚLINA Z KLIN, ROŚLINA Z JAJO WHITE, ROŚLINA Z FALA

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać