W produkcji

AGLONEMA BIAŁA Aglaonema osaka

59,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Śnieżna OSAKA to modna odmiana z grupy Aglaonema.

 

Jest Królową roślin w kolorach zieleni i bieli, a żywe nakrapiane liście są szpiczaste, lancetowate o niedługich ogonkach. Jasna barwa liści tej rośliny domowej zmienia kolor w zależności od wieku, a ich biel staje się coraz bardziej intensywna. Ta zróżnicowana kolorystyka powoduje że roślina stała się bardzo modna i pożądana w każdej nowoczesnej architekturze. Docelowo roślina może dorastać w dobrych warunkach domowych do jednego metra a rośliny domowe Aglaonema OSAKA są mało wymagające, więc jeżeli zaczynasz swoja przygodę z ogrodnictwem, to jest to wyjątkowa roślina dla Ciebie, z którą sobie poradzisz. Rośliny pochodzące z tropikalnych rejonów południowo-wschodniej Azji. Rosną od Indii po Nową Gwineę. Nazwa naukowa wywodzi się z greckich słów i odnosi się do budowy kwiatów męskich.

 

 Jak uprawiać rośliny domowe z grupy Aglaonema OSAKA ?

 

Idealnym stanowiskiem dla Aglaonemy w okresie letnim jest wschodnia część okien domowych, natomiast zimą dobrze zrobi jej stanowisko zachodnie.

Nie lubi dużej ilości mocnego słońca, ale wymaga naturalnych promieni do prawidłowego wybarwienia się bieli tej pięknej rośliny domowej. Roślina ta lubi stanowiska ciepłe z  temperaturą 20-25  st C. Latem powinniśmy ją zraszać dwa razy w tygodniu, ponieważ źle radzi sobie z suszą. Latem podlewamy co drugi dzień mniejszą ilością wody, natomiast starsze rośliny, po przesadzeniu nawadniamy rzadziej, w zależności od pory roku. Zima to okres gdzie powinniśmy uważniej przyglądać się korzeniom wszystkich roślin domowych, gdyż brakuje wtedy równowagi biologicznej w glebie. W lasach deszczowych tropikalnej Azji ma podłoże lekko kwaśne i bardzo przepuszczalne. Możesz samodzielnie stworzyć mieszankę z 10% perlitu 20% kory, 40 % ziemi uniwersalnej oraz dodać torfu kwaśnego w ilości 30%. Pamiętaj że Aglaonemy preferują pojemniki szersze niż wyższe ze względu na płaski system korzeniowy.

Rośliny lubią podłoże bez zastoin wodnych. W okresie od marca do września podlewamy HUMUSEM (klik) w podstawowej dawce.

Zimową porą nawozimy w ograniczonej ilości. Jeżeli chcesz używać  dla tej roślinny najlepszy nawóz płynny, to proponujemy NAWÓZ INTERWANCYJNY BIOGARDENA(klik)

Zima zawsze stosuj połowę dawki nawozów.

 

Aglaonema OSAKA w doniczce o średnicy 12cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z PRINGLE, ROŚLINA Z FALA, ROŚLINA Z WINETU, ROŚLINA Z KLIN

Mogą Ci się spodobać