W produkcji

AGLONEMA PINCUT Aglaonema

84,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Aglaonema Pincut

 

 

Aglaonema Pincut to niezwykle rzadko spotykana w sprzedaży odmiana Aglonemy, pochodząca z Południowo-Wschodniej Azji, gdzie rośnie w zacienionych, tropikalnych lasach deszczowych. Drzewa tworzą naturalny filtr dla aglonemy, przepuszczając niewielką ilość promieni słonecznych.

 

Charakterystycznym dla Aglonemy Pincut jest szeroki, czerwony nerw biegnący wzdłuż liścia, wyróżniający się na tle ciemnej zieleni blaszki liściowej pokrytej pstrokatymi plamkami. Aglaonema Pincut tworzy zwarty pokrój z lancetowatych liści umieszczonych na niedługich ogonkach. Niezwykłe wybarwienie Aglaonemy Pincut sprawia, że jest rośliną niezwykle dekoracyjną i pożądaną przez kolekcjonerów. Jednocześnie jest dość łatwa w uprawie.

 

W warunkach rdzennych ma znaczenie również w medycynie, ponieważ jest stosowana zewnętrznie do leczenia różnych użądleń owadów, ukąszeń węży czy wrzodów.

 

 

 Jak uprawiać rośliny domowe z grupy Aglaonema?

 

ŚWIATŁO: chcąc stworzyć aglonemie warunki podobne do naturalnych, najlepiej umieścić ją na stanowisku o rozproszonym lub pstrokatym świetle. Dobrze sprawdzi się ekspozycja wschodnia lub zachodnia.

 

TEMPERATURA: Aglaonema Pincut bardzo dobrze znosi temperatury naszych mieszkań (18 do 27 °C). Należy unikać spadku temperatury poniżej 13°C oraz przeciągów i nagłych zmian temperatury.

 

PODŁOŻE: żyzne, rozluźnione piaskiem, czy perlitem o lekko kwaśnym odczynie. Najlepiej sprawdzają się dedykowane podłoża takie jak nasze SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO AGLAONEMY (klik).

 

PODLEWANIE: Aglaonema Pincut potrzebuje stale wilgotnej gleby, jednak nie mokrej. Warstwa drenażu na dnie doniczki pomoże odprowadzić nadmiar wody. Roślinę podlewamy gdy górna warstwa gleby przeschnie. Raz na dwa tygodnie można zasilać naturalnymi nawozami takimi jak ASTVIT (klik) lub BIOGARDENA INTERWENCYJNA (klik).

 

 

Aglaonema Pincut w doniczce o średnicy 13 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 13 cm

Mogą Ci się spodobać