Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

AGLONEMA SILVER BAY Aglaonema (don 14 cm)

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Srebrzysta Aglaonema Silver Bay rozjaśni każde pomieszczenie

Aglaonema Silver Bay to tropikalny aroid uprawiany ze względu na srebrzyste, wiecznie zielone liście. Należy do rodzaju Aglaonema, grupy roślin pochodzących z Nowej Gwinei i tropikalnych regionów Azji, powszechnie znanych jako chińskie evergreeny. W swoim rodzimym regionie uważa się, że Aglaonemy przynoszą szczęście i od wieków są uprawiane jako rośliny ozdobne.

Aglaonema Silver Bay ma krzaczasty, gęsty pokrój i może osiągnąć nawet do 90 cm wysokości i szerokości. Jej liście są owalne, wydłużone, ze spiczastym wierzchołkiem i zwykle osiągają około 25 cm długości. Są ciemnozielone ze wspaniałymi srebrzystymi wzorami i lekko skórzastą teksturą. Aglaonema Silver Bay również kwitnie, wytwarzając biały kwiatostan, typowy dla roślin z rodziny obrazkowatych.

To, co sprawia, że ​​Aglaonema Silver Bay jest tak popularna wśród miłośników roślin doniczkowych, to fakt, że można ją uprawiać w słabszym oświetleniu. W naturze roślina ta rośnie w zacienionym lesie, gdzie przez baldachim przedostaje się niewiele światła.

Aglaonema Silver Bay rośnie energicznie i toleruje szeroki zakres warunków wewnętrznych. Ta łatwa w utrzymaniu roślina jest idealna, jeśli jesteś początkujący, zwłaszcza jeśli masz ciemniejszy zakątek w domu, który Aglaonema wspaniale rozjaśni.

 

Przyjrzyjmy się bliżej, jak dbać o Aglaonema Silver Bay ?

ŚWIATŁO: Idealną lokalizacją dla Aglaonemy Silver Bay jest pomieszczenie o ekspozycji wschodniej lub zachodniej. Doniczkę należy ustawić z dala od bezpośrednich promieni słonecznych, które mogą poparzyć liście. Aglaonemy dobrze rosną również w świetle jarzeniowym, co czyni je doskonałym wyborem do biur.

TEMPERATURA: Aglaonema Silver Bay może rosnąć w średniej temperaturze pokojowej, od 18 do 27 C. Podobnie jak większość roślin tropikalnych, Aglaonema nie toleruje zimna i będzie miała trudności z rozwojem, jeśli temperatura spadnie poniżej 13 C. Gorące lub zimne przeciągi, a także nagłe zmiany temperatury mogą również uszkodzić liście.

PODŁOŻE: roślinę przesadzamy raz w roku. Idealne będzie podłoże lekko kwaśne z domieszką perlitu, dobrze sprawdzi się UNIWERSALNE PODŁOŻE DO ROŚLIN ZIELONYCH. (klik)

PODLEWANIE: gleba powinna być wilgotna, ale nie przemoczona. Podlewaj roślinę tylko wtedy, gdy jej górna warstwa jest sucha. Do nawożenia raz na dwa tygodnie najlepiej sprawdzi się ASTVIT (klik)

 

Aglaonema Silver Bay w doniczce o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 14 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać