-29%
W produkcji

ALOKAZJA SILVER NEBULA MINI Alocasia Imperialis

49,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedyny taki kolekcjoner o satynowych liściach. Alocasia guttata Imperialis 'Silver Nebula’

 

 

UWAGA: Rośliny zostały zaadoptowane do nowego specjalistycznego podłoża, więc nie musisz ich przesadzać przez okres 4 miesięcy. Pierwsze nawożenie zalecamy 3 tygodnie po otrzymaniu roślin!

 

Alocasia Silver Nebula to niezwykle rzadka kolekcjonerska odmiana alokazji, w klasyfikacji roślin stosunkowo nowa. Choć już wcześniej była sprzedawana przez ogrodników, to dopiero w 1998 roku Alistair Hay zrewidował jej tożsamość, kwalifikując do rodziny alokazji.

 

Rodzina ta obejmuje około 80 wieloletnich gatunków roślin kwitnących. W naturze porastają  azjatyckie i australijskie lasy deszczowe. Ze względu oryginalne kształty liści są nazywane albo „afrykańskimi maskami”, albo „uchem słonia”.

 

Alocasia Silver Nebula swoją oficjalną nazwę otrzymała dopiero w roku 2000. Szybko zyskała sobie przydomek „srebrnej mgławicy”. Jej duże sercowate liście, początkowo zielone, wraz ze wzrostem nabierają srebrzystoszarego odcienia na wierzchu blaszki oraz intensywnego fioletu od spodu. Wyraźnie wklęsłe unerwienie w kolorze od ciemnoszarego do grafitowego jest niepowtarzalne dla każdego liścia.

 

Oryginalna kolorystyka i rysunek sprawia, że Alocasia Silver Nebula wygląda nieziemsko i stanowi perłę w kolekcji wielbicieli rzadkich, egzotycznych roślin!

 

 

Czego pragnie Alokazia Silver Nebula aby pięknie rosnąć ?

 

 

ŚWIATŁO: stanowisko dość jasne, o rozproszonym świetle. Dobrze poradzi sobie także w lekkim półcieniu. Należy natomiast unikać bezpośrednio nasłonecznionych miejsc, bo ostre słońce może palić liście. W mocno nasłonecznionych pomieszczeniach należy ustawić roślinę w głębi, z dala od okien.

Nie toleruje przeciągów, nie przepada za zmianami stanowiska.

 

TEMPERATURA: lubi ciepłe otoczenie. Optymalny zakres temperatur wynosi od 18 do 25°C. Zbyt długi spadek poniżej 17 °C spowoduje uśpienie rośliny.

 

PODŁOŻE: wymaga organicznego, żyznego, nieco próchniczego podłoża, dobrze zdrenowanego. Dobrze sprawdzi się mieszanka ziemi kompostowej z mchem torfowym i chipsami kokosowymi, rozluźniona perlitem, albo gotowa mieszanka dla alokazji taka jak SPECJALISTYCZNE PODŁOŻE DO ALOKAZJI (klik)

Od wiosny do jesieni zasilamy roślinę raz na dwa tygodnie nawozem wieloskładnikowym ASTVIT (klik)

 

PODLEWANIE: kluczowe jest zachowanie równowagi pomiędzy utrzymaniem gleby delikatnie wilgotnej i lekkim podsuszeniem. Podlewamy regularnie, ale ostrożnie, gdy wierzchnia warstwa przeschnie. Zimą ograniczamy podlewanie.

Lubi wilgotne środowisko, dlatego warto zapewnić jej bliskość nawilżacza lub ustawić na tacy z kamieniami i wodą, lub regularnie delikatnie zraszać miękką wodą.

 

 

Alocasia Silver Nebula w doniczce produkcyjnej rozmiar 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 10-15 cm.

 

 

Waga 0,2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 9 cm

Mogą Ci się spodobać