W produkcji

ALOKAZJA HILO BEAUTY Alocasia kolekcjonerska ( don 11 cm)

69,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Alokazja Hilo Beauty pstrokata piękność dla kolekcjonerów

 

Alokazja Hilo Beauty jest tropikalnym członkiem rodziny filodendronów. Jej duże, zielone liście w kształcie serca są naznaczone nieregularnymi plamkami w odcieniach bieli, kości słoniowej aż do jasnej zieleni. Niezwykle oryginalne ubarwienie liści od razu przywodzi na myśl wojskowy kamuflaż moro.

Alokazja Hilo Beauty 'kamufluje się’ tak dobrze, że botanicy nie potrafią jej dobrze sklasyfikować. Hilo Beauty tworzy krótkie kłącze, przypominające nieco kaladium (a nie wyprostowany pień występujący u alokazji) lub dużą, mięsistą bulwę jak kolokazja. Alokazja Hilo Beauty to hybryda, ale nikt nie jest pewien, jakie gatunki brały udział w krzyżowaniu, ponieważ roślina nie wytwarza kwiatów, które mają kluczowe znaczenie aby dokładnie zidentyfikować roślinę według rodzaju. Pomimo łacińskiej nazwy Caladium praetermissum, Hilo Beauty powszechnie jest znana jako alokazja.

 Niezależnie czy Hilo Beauty to alokazja, kolokazja czy kaladium, musimy przyznać, że jest to roślina niezwykła i zachwyca swą oryginalnością. Rośliny dorastają do 90 cm wysokości z pojedynczymi liśćmi do 30 cm długości, wyrastającymi z podziemnej bulwy.

 

 

Jak uprawić Alokazję Hilo Beauty ?

Alokazja Hilo Beauty rośnie naturalnie w poszyciu tropikalnych lasów deszczowych Azji. Wymaga wysokiego poziomu wilgotności i nie lubi jasnego, bezpośredniego światła słonecznego. Brązowe krawędzie liści są oznaką niskiej wilgotności lub zbyt dużej ilości światła.

ŚWIATŁO: Alokazja Hilo Beauty preferuje umiarkowane do jasnego światła pośredniego. Roślinę tę należy trzymać z dala od bezpośredniego słońca, które spowoduje wyblaknięcie kolorów na liściach i ostatecznie spali końcówki.

PODLEWANIE: Hilo Beauty lubi stale wilgotną glebę, jednak ważne jest, aby gleba i doniczka były dobrze przepuszczalne, a korzenie nie znajdowały się w kałuży wody. Liście zwijają się, gdy roślina nie otrzymuje odpowiedniej wilgoci. Ważna jest także wysoka wilgotność powietrza, którą zapewnimy poprzez zraszanie miękką wodą, lub ustawienie doniczki na podstawce z wodą wypełnionej kamieniami lub keramzytem.

PODŁOŻE: Alokazja Hilo Beauty najlepiej się czuje w żyznym, stale wilgotnym ale dobrze zdrenowanym i napowietrzonym podłożu. Nasze specjalistyczne PODŁOŻE DO ALOKAZJI zapewni optymalne warunki uprawy Alokazji Hilo Beauty.

Alocasia Hilo Beauty w doniczce o średnicy 11 cm 

WYSOKOŚĆ ROŚLINY Z DONICZKĄ TO 30 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 11 cm

Mogą Ci się spodobać