W produkcji

ALOKAZJA PASIASTA Alocasia zebrina

89,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Pasiasta piękność prosto z Filipin

 

 

Alokazja Zebrina zawdzięcza swoją nazwę wyjątkowym – i przyciągającym wzrok – jasnym i ciemnym prążkom, które znajdują się na jej łodygach. Ten niezwykły wzór jednoznacznie przypomina pasiastą zebrę lub tygrysie prążki. W niebywały sposób kontrastuje on z bujnymi zielonymi liśćmi, które są tak samo fascynujące jak łodygi. Rozmiary liści alokazji zebrina są imponujące, gdyż mogą osiągać od 45 do nawet 80 cm. Ciemna klasyczna zieleń blaszki liściowej pokryta jest trójwymiarowym żyłkowaniem, które nadaje zebrinie niezwykłej elegancji. Roślina dorasta do 100 – 120 cm.

 

 

Jak pielęgnować Alokazje Zebrina?

 

Nie będziemy kłamać, alokazja zebrina to wybredna roślina, ale jeśli zastosujesz się do naszych wskazówek, poradzisz sobie dobrze z jej pielęgnacją. Zebrina nie lubi suchych korzeni, więc pamiętaj, aby dobrze ją nawadniać, jednocześnie uważając, aby te korzenie nie zgniły. Tajemnica? Podlewaj mało i często (dwa do trzech razy w tygodniu). Aby uzyskać najlepsze rezultaty, posadź je w doniczce z otworem drenażowym, aby nadmiar wody mógł łatwo uciec.

Alokazję zebrinę nawozimy od wiosny do jesieni zbilansowanym nawozem BioGardena (klik). 

 

Pochodząca z Filipin egzotyczna alokazja zebrina jest zaznajomiona z dnem lasu deszczowego – co oznacza, że uwielbia wilgotne środowisko – a jej duże liście podążają za światłem (więc pamiętaj, aby raz na jakiś czas obracać je).  Aby zapewnić jej odpowiednią wilgotność powietrza warto doniczkę z rośliną ustawić w pobliżu nawilżacza powietrza lub na podstawce wypełnionej wodą i ozdobnymi kamieniami. Dobrą praktyką jest również grupowanie roślin, dzięki czemu same stworzą odpowiedni mikroklimat.

 

Zamieszkiwanie dna lasu wiąże się równie z ograniczonym dostępem światła. Dlatego należy alokazji zebrina zapewnić światło jasne lecz rozproszone. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą uszkodzić liście.

 

W miesiącach zimowych zebrina przejdzie w stan uśpienia, więc nie przejmuj się, jeśli większość liści i łodyg zżółknie i zwiędnie – po prostu zwolnij z podlewaniem i umieść roślinę w ciepłym miejscu, gdzie będzie odrastać wraz z nadejściem wiosny.

 

 

Alocasia Zebrina w doniczce produkcyjnej rozmiar 19 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 100 cm.

 

Waga 2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 19 cm

Mogą Ci się spodobać