W produkcji

ALOKAZJA REVERSA Alocasia

89,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Trójwymiarowy kolekcjoner z grupy Alocasia – Reversa.

 

OPIS W PRZYGOTOWANIU….

 

Uwaga! Potrafi być niebezpieczna jak mityczne smoki! Jej piękne liście są trujące, dlatego należy trzymać ją z dala od zwierząt i dzieci.

 

Małe kolekcjonery z grupy Alokazja…na co zwrócić uwagę?

 

ŚWIATŁO: preferuje stanowisko z jasnym, ale rozproszonym światłem. Idealny będzie parapet wschodniego okna. Zdecydowanie należy unikać ekspozycji na bezpośrednie słońce – może ono parzyć liście. W pomieszczeniach z południową i południowo-zachodnią ekspozycją rośliną należy umieścić    w głębi pomieszczenia, z dala od okna.

 

TEMPERATURA: lubi ciepło i stabilne temperatury, między 13 a 27°C Jeżeli w pomieszczeniu jest zbyt zimo roślina zacznie gubić liście.

Nie lubi przeciągów ani zmian stanowiska.

 

PODŁOŻE: wymaga żyznego, próchniczego, dobrze zdrenowanego podłoża. Zalecamy stosować mieszankę na bazie perlitu i mchu torfowego, które wspomagają napowietrzanie i drenaż, albo użyć gotowego podłoża  dedykowanego alokazjom.

 

Podłoże do alokazji dostępne tutaj (klik)

 

Nie ma specjalnych wymogów nawozowych, ale warto wspomóc tę egzotyczną roślinę, zasilając ją  od wiosny do jesieni co dwa tygodnie nawozem do roślin o ozdobnych liściach ASTVIT (klik)

 

PODLEWANIE: podlewanie jest kluczowe. Tak egzotyczna roślina lubi odrobinę wilgoci, ale nie znosi przelania, stanie w rozmokniętej ziemi uszkadza korzenie. Dlatego należy ją podlewać regularnie, ale ostrożnie, dopiero gdy wierzchnia warstwa przeschnie

Jako roślina występująca naturalnie w subtropikalnych lasach ceni sobie podwyższoną wilgotność, ale zamiast zraszania zaleca się nawilżacz lub ustawienie donicy na tacy wypełnionej kamieniami i wodą (uważając, aby dno donicy nie dotykało tafli wody)

 

 

Alocasia Reversa w doniczce produkcyjnej rozmiar 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 35 cm.

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 12 cm

Mogą Ci się spodobać