W produkcji

ALOKAZJA SARIAN Alocasia

89,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

 Alocasia Sarian – hybrydowa piękność dla kolekcjonerów

 

 

Alocasia Sarian to ogromna hybryda dwóch odmian: Alocasia Zebrina, po której odziedziczyła pokrój i ‘tygrysie’ łodygi oraz Alocasia micholitziana, której zawdzięcza spektakularne unerwienie.

 

Skierowane ku górze, pofalowane liście w kształcie grotu strzały o ciemnej barwie zieleni z jasnymi nerwami, maja skórzastą i błyszczącą fakturę i są osadzone na grubych, długich i pięknie prążkowanych łodygach.

Alocasia Sarian może dorastać do 1,5 m wysokości, jako roślina domowa.

 

Pochodząca z Filipin Alocasia Sarian, swoja nazwę otrzymała na cześć filipińskiego dziennikarza Zacariasa B. Sariana, który w latach 80. ‘polował’ na aglonemy i alokazje.

 

 

Jak pielęgnować Alokazje Sarian?

 

Pochodząca z lasów deszczowych Azji Południowej Alocasia Sarian będzie dobrze się rozwijać w ciepłym, wilgotnym środowisku. Latem i wiosną potrzebuje regularnego nawadniania, podczas gdy zimą świetnie sprawdzi się niewielka ilość wody.

 

Podłoże dla Alokazji Sarian powinno być żyzne, bogate w składniki odżywcze, przepuszczalne i dobrze zdrenowane, aby nie dochodziło do zastoju wody w glebie. Nasze specjalistyczne podłoże do Alokazji zapewni roślinie optymalne warunki do wzrostu.

 

W okresie od wiosny do jesieni zasilamy roślinę zbilansowanym nawozem BioGardena (klik) raz w miesiącu (latem możemy zwiększyć częstotliwość zasilania do 2 x w miesiącu), w zimie wystarczy raz na dwa miesiące

 

Alocasia Sarian potrzebuje jasnego, rozproszonego światła słonecznego dla optymalnego wzrostu.

Najlepiej będzie się czuła w temperaturach pokojowych tj. 18 – 21 w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza. Warto zraszać roślinę miękką wodą lub ustawić doniczkę na podstawce z kamieniami, wypełnionej wodą.

 

 

Alocasia Sarian w doniczce produkcyjnej rozmiar 19 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 80 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE O ŚREDNICY 19 cm

Mogą Ci się spodobać