W produkcji

ALOKAZJA SREBRNY SMOK Alocasia baginda Silver Dragon (don 15cm)

49,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska Alokazja o liściach niczym łuski Srebrnego Smoka

Kto nie lubi alokazji z ich atrakcyjnym ulistnieniem? Alokazja Baginda Srebrny Smok pochodzi z Azji Południowo-Wschodniej. Jest to jedna z najbardziej zwartych roślin rosnących w swoim rodzaju i ma mniej niż 0,5 metra wysokości. Dzięki temu staje się doskonałym wyborem do terrariów i jako rośliny do biura. Liście Alokazji Silver Dragon są twarde, skórzaste, lekko welwetowe, o trójwymiarowej fakturze a swą srebrzystozieloną barwą z ciemnozielonym, prawie czarnym żyłkowaniem w oczywisty sposób nasuwa skojarzenie z łuskami Srebrnego Smoka.

Alokazje Baginda to wielokrotnie nagradzane rośliny słynące zarówno z dekoracji wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Oprócz Srebrnego Smoka, inne odmiany rośliny 'Baginda’ to Alocasia Pink Dragon (Różowy Smok) i Alocasia reginula Black Velvet (klik).

 

 

Jak uprawiać rośliny z grupy Alocasia baginda Silver Dragon?

Alokazja lubi jasne stanowisko z duża ilością rozproszonego światła oraz stałe temperatury w zakresie 18-25 st C.  Podłoże powinno być stale wilgotne, jednak przed kolejnym podlewaniem wierzchnia warstwa powinna przeschnąć. Najlepsze podłoże do alokazji powinno mieć odczyn lekko kwaśny. Polecamy nasze specjalistyczne podłoże (klik) przygotowane specjalnie aby zaspokoić wymagania tych pięknych roślin.

Alocasia Silver Dragon w doniczce o średnicy 15 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 35 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 15 cm

Mogą Ci się spodobać