W produkcji

ALOKAZJA BLACK VELVET Alocasia reginula

64,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Azjatycki czarny rarytas Alocasia Black Velvet…. mroczny przedmiot pożądania.

 

Mniejsza sadzonka tej wyjątkowej odmiany o ciemnych liściach pod tym linkiem (klik)

 

Jeżeli cenisz sobie górną półkę roślin w wykwintnym stylu to właśnie ta roślina o najciemniejszych aksamitnych liściach  jest dla Ciebie.

 

Ta bardzo atrakcyjna odmiana Alocasji należy do rzadkości i  jest jedną z nielicznych niemal czarnych roślin doniczkowych. Stanowi często poszukiwany przez koneserów rarytas!

Pochodząca z Borneo roślina doniczkowa zachwyca swoim szlachetnym wyglądem. Nazwana jest Alocasją Królewską lub Klejnotem wśród Alocasii. Urzeka dużymi liśćmi o bardzo głębokim, niemal czarnym odcieniu zieleni, z wyraźnym, kontrastowym rysunkiem unerwienia. Purpurowe od spodu liście z wierzchu zdają się być pokryte aksamitem, a ich dodatkową ozdobą jest jasna obwódka.

 

Jej niezwykły wygląd wynika ze strategii gromadzenia światła w naturalnych warunkach. Rosnąc w głębokim cieniu pod baldachimem lasu liście pochłaniały fale światła, a ich jasne żyły odbijały je.

 

Wzrasta w pokroju pionowym na długich, promieniście ułożonych łodygach. W optymalnych warunkach osiąga nawet do 45 cm, a liście – 15 x 6 cm.

 

Jak uprawiać rośliny z grupy Alocasia reginula Black Velvet ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Lepiej toleruje półcień niż ostre słońce.

 

TEMPERATURA: dobrze toleruje dużą amplitudę temperatur  (15-27 ℃ ), więc przeciętne warunki naszych mieszkań powinny sprawdzić się idealnie (choć niższe temperatury będą spowalniać wzrost rośliny). Nie toleruje przeciągów.

 

PODŁOŻE: preferuje podłoże żyzne, próchnicze i dobrze zdrenowane i lekko kwaśne.  Możesz je zakupić POD TYM LINKIEM (klik).

Dobrze sprawdzi się też mieszanka perlitu, kory, podłoża do orchidei  i gleby uniwarsalnej.

Wskazane jest regularne nawożenie. W okresie od wiosny do jesieni zasilamy roślinę zbilansowanym nawozem BioGardena (klik) raz w miesiącu (latem możemy zwiększyć częstotliwość zasilania do 2 x w miesiącu), w zimie wystarczy raz na dwa miesiące

Roślina, ze względu na delikatne korzenie, nie lubi częstego przesadzania.

 

PODLEWANIE: podlewamy regularnie, ale bardzo umiarkowanie, dbając o to, aby rośliny nie przelać. Podłoże nie powinno być mokre, a jedynie wilgotne i lekko przesychać między podlewaniami. Zimą redukujemy nawadnianie.

Ponieważ Alocasia Black Velvet preferuje wysoką wilgotność powietrza dobrze jest ją regularnie zraszać. W ten sposób również będziemy usuwać kurz z rośliny, ponieważ – UWAGA! – liści Alocasji nie należ przecierać.

 

Alocasia Black Velvet w doniczce produkcyjnej rozmiar 12. Wysokość rośliny wraz z doniczką 20 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z BLOCK WHITE, ROŚLINA Z TERRA LONG, ROŚLINA Z KONGO

Mogą Ci się spodobać