W produkcji

ALOKAZJA BLACK VELVET Alocasia reginula

64,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Azjatycki czarny rarytas Alocasia Black Velvet…. mroczny przedmiot pożądania.

 

Mniejsza sadzonka tej wyjątkowej odmiany o ciemnych liściach pod tym linkiem (klik)

 

Jeżeli cenisz sobie górną półkę roślin w wykwintnym stylu to właśnie ta roślina o najciemniejszych aksamitnych liściach  jest dla Ciebie.

 

Ta bardzo atrakcyjna odmiana Alocasji należy do rzadkości i  jest jedną z nielicznych niemal czarnych roślin doniczkowych. Stanowi często poszukiwany przez koneserów rarytas!

Pochodząca z Borneo roślina doniczkowa zachwyca swoim szlachetnym wyglądem. Nazwana jest Alocasją Królewską lub Klejnotem wśród Alocasii. Urzeka dużymi liśćmi o bardzo głębokim, niemal czarnym odcieniu zieleni, z wyraźnym, kontrastowym rysunkiem unerwienia. Purpurowe od spodu liście z wierzchu zdają się być pokryte aksamitem, a ich dodatkową ozdobą jest jasna obwódka.

 

Jej niezwykły wygląd wynika ze strategii gromadzenia światła w naturalnych warunkach. Rosnąc w głębokim cieniu pod baldachimem lasu liście pochłaniały fale światła, a ich jasne żyły odbijały je.

 

Wzrasta w pokroju pionowym na długich, promieniście ułożonych łodygach. W optymalnych warunkach osiąga nawet do 45 cm, a liście – 15 x 6 cm.

 

Jak uprawiać rośliny z grupy Alocasia reginula Black Velvet ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Lepiej toleruje półcień niż ostre słońce.

 

TEMPERATURA: dobrze toleruje dużą amplitudę temperatur  (15-27 ℃ ), więc przeciętne warunki naszych mieszkań powinny sprawdzić się idealnie (choć niższe temperatury będą spowalniać wzrost rośliny). Nie toleruje przeciągów.

 

PODŁOŻE: preferuje podłoże żyzne, próchnicze i dobrze zdrenowane i lekko kwaśne.  Możesz je zakupić POD TYM LINKIEM (klik).

Dobrze sprawdzi się też mieszanka perlitu, kory, podłoża do orchidei  i gleby uniwarsalnej.

Wskazane jest regularne nawożenie. W okresie od wiosny do jesieni zasilamy roślinę zbilansowanym nawozem BioGardena (klik) raz w miesiącu (latem możemy zwiększyć częstotliwość zasilania do 2 x w miesiącu), w zimie wystarczy raz na dwa miesiące

Roślina, ze względu na delikatne korzenie, nie lubi częstego przesadzania.

 

PODLEWANIE: podlewamy regularnie, ale bardzo umiarkowanie, dbając o to, aby rośliny nie przelać. Podłoże nie powinno być mokre, a jedynie wilgotne i lekko przesychać między podlewaniami. Zimą redukujemy nawadnianie.

Ponieważ Alocasia Black Velvet preferuje wysoką wilgotność powietrza dobrze jest ją regularnie zraszać. W ten sposób również będziemy usuwać kurz z rośliny, ponieważ – UWAGA! – liści Alocasji nie należ przecierać.

 

Alocasia Black Velvet w doniczce produkcyjnej rozmiar 12. Wysokość rośliny wraz z doniczką 20 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z BLOCK WHITE, ROŚLINA Z TERRA LONG, ROŚLINA Z KONGO

Mogą Ci się spodobać