Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

ASPIDISTRA VARIEGATA Aspidistra elatior NR 8 ( don 13 cm )

199,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska biało zielona Aspidistra Variegata w wersji medium.

UWAGA: OSTATNIA SADZONKA NR 8

Większa roślina dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Aspidistra wyniosła Variegata pochodzi z Japonii, wyróżnia się białymi i kremowymi przebarwieniami na całych liściach.

 

Roślina z niezwykłą wytrzymałością na trudne warunki uprawy. Odmiany z pełnymi przebarwieniami na liściach należy chronić przed bezpośrednim słońcem i nie przesadzać zbyt często, aby stymulować i ograniczać nadmierne pobieranie składników odżywczych z gleby. Poprzez zagęszczanie korzeni w ciasnej doniczce następuje lepsze rozwijanie się zdrowych liści . Przy prawidłowej uprawie następuje również powstawanie fioletowych kwiatostanów ukrytych w glebie.

Aspidistra variegata ma twarde ogonki liściowe, na których rozwijają się duże silne dwubarwne blaszki liściowe. Liście zielonych odmian mają zastosowanie w florystyce, ze względu na ich dużą trwałość.

 

Roślina ta według NASA może oczyszczać przestrzeń domową z formaldehydów ,tlenków węgla, siarki oraz freonu.

 

Duża roślina wzbogaca powietrze oczyszczając je z toksyn na powierzchni 10 m2 przestrzeni domowej.  Aspidistra Variegata jest rośliną w pełni bezpieczną dla ludzi i zwierząt, dlatego zalecana do pokoju dziecka lub do nowoczesnych pomieszczeń z domowymi pupilami.

 

Aspidistra Variegata jest rośliną w pełni bezpieczną dla ludzi i zwierząt, dlatego zalecana do pokoju dziecka lub do nowoczesnych pomieszczeń z domowymi pupilami.

 

Jak uprawiać Aspidistrię Variegata ?

 

STANOWISKO: Aspidistra wyniosła lubi półcień i spokojne miejsce bez przeciągów.  Rośliny z wariegacjami wytrzymują na stanowiskach ciemnych, ale jasne przebarwienia na liściach są bardziej kontrastowe gdy uprawiana jest na jaśniejszym miejscu z mocno rozproszonym światłem.

 

PIELĘGNACJA: Przesadzamy ją raz do roku do nieco większej doniczki z wykorzystaniem małej ilości świeżej gleby np. PODŁOŻE UNIWERSALNE DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik) lecz bez zastosowania nawozu. Lubi utrzymywanie gleby w stałej wilgotności na średnim poziomie, oraz nawożenie NAWOZAMI AMINOKWASOWYMI (klik) raz w miesiącu, zalecaną dawką przez producenta.

 

TEMPERATURA: Najlepszą temperaturą do prawidłowego wzrostu jest 20-28 st C, ale ze względu na jej stalowy charakter wytrzymuje temperatury  od 0 do 50 st C. Wilgotność powietrza nie ma znaczenia dla jej wzrostu, nie pogardzi jednak zabiegiem oczyszczania liści z kurzu wilgotną szmatką.

 

Średnica doniczki produkcyjnej 13 cm.

Waga 2 kg
Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać