W produkcji

ASPIDISTRA ELATIOR VARIEGATA XL Aspidistra wyniosła (don 19 cm)

399,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska i niespotykanie silna i miła w relacjach z człowiekiem Aspidistra Variegata.

 

UWAGA: kupujesz roślinę widoczną na zdjęciu. Dostępna jedna sztuka

Mniejsza Aspidistra Variegata dostępna jest pod tym linkiem (klik)

Aspidistra wyniosła Variegata pochodzi z Japonii i jest jedyną taką rośliną na Świecie, a odmiany z czysto białymi i kremowymi przebarwieniami na całych liściach to jedne z ostatnich w Europie.

Nieskazitelna uroda wariegacji i azjatycki charakter rośliny, łączy się z niezwykłą wytrzymałością na trudne warunki uprawy. Odmiany z pełnymi przebarwieniami na liściach należy chronić przed bezpośrednim słońcem i nie przesadzać zbyt często, aby stymulować i ograniczać nadmierne pobieranie składników odżywczych z gleby. Zagęszczanie korzeni w doniczce powoduje lepsze rozwijanie się zdrowych liści oraz mocniejsze powstawanie kłączy. Przy prawidłowej pielęgnacji następuje również powstawanie kwiatostanów ukrytych w glebie. Kwiatostany w naturze mogą być zapylane przez mrówki oraz przeróżne pożyteczne owady żerujące w glebie, a efektem zapylenia mogą być owoce w postaci jagody.

Ta kolekcjonerska roślina posiada jedyne w swoim rodzaju przebarwienia na liściach, oraz zakwita fioletowymi kwiatami ukrytymi w glebie.

Jest bezłodygową rośliną z podziemnymi kłączami, z których wypuszcza  liście. Docelowo Aspidistra osiąga do 80-100 cm wysokości , licząc wraz z ogonkiem liściowym.  Porównując ją do innych gatunków roślin, ma wyjątkowo twarde ogonki liściowe, na których rozwijają się duże dwubarwne blaszki liściowe. Ta roślina domowa w początkowej fazie układa nowe odrosty w formie podłużnej rurki, a pełny  rozwój jednego liścia następuje po 2 miesiącach. Liście zielonych odmian mają zastosowanie w florystyce, ze względu na ich dużą trwałość. Wraz z wiekiem roślina jest w stanie wypuszczać większą ilość masy liściowej, która według NASA może oczyszczać przestrzeń domową z formaldehydów ,tlenków węgla, siarki oraz freonu. Duża roślina wzbogaca powietrze oczyszczając je z toksyn na powierzchni 10 m2 przestrzeni domowej.  Aspidistra Variegata jest rośliną w pełni bezpieczną dla ludzi i zwierząt, dlatego zalecana do pokoju dziecka lub do nowoczesnych pomieszczeń z domowymi pupilami.

 

Jakich warunków uprawy w domu wymaga Aspidistria Variegata ?

 

STANOWISKO: Aspidistra wyniosła lubi półcień i spokojne miejsce bez przeciągów.  Rośliny z wariegacjami wytrzymują na stanowiskach ciemnych, ale jasne przebarwienia na liściach są bardziej kontrastowe gdy uprawiana jest na jaśniejszym miejscu z mocno rozproszonym światłem.

PODŁOŻE: Przesadzamy ją raz do roku do nieco większej doniczki z wykorzystaniem małej ilości świeżej gleby np. PODŁOŻE UNIWERSALNE DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik) lecz bez zastosowania nawozu. Lubi utrzymywanie gleby w stałej wilgotności na średnim poziomie, oraz nawożenie NAWOZAMI AMINOKWASOWYMI (klik) raz w miesiącu, zalecaną dawką przez producenta.

TEMPERATURA: Najlepszą temperaturą do prawidłowego wzrostu jest 20-28 st C, ale ze względu na jej stalowy charakter wytrzymuje temperatury  od 0 do 50 st C. Wilgotność powietrza nie ma znaczenia dla jej wzrostu, nie pogardzi jednak zabiegiem oczyszczania liści z kurzu wilgotną szmatką.

 

Średnica doniczki produkcyjnej 19 cm.

Wysokość rośliny wraz z doniczka to ok 70 cm.

Waga 5 kg
OPCJA

Roślina w doniczce 19 cm

Mogą Ci się spodobać