Na stanie

BAMBUS KARŁOWATY ZIMOZIELONY Pleioblastus variegatus

44,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Zimozielony bambus karłowaty odporny na mróz

 

ZOBACZ WSZYSTKIE DOSTĘPNE TRAWY OZDOBNE (klik)

 

Pleioblastus variegatus, czyli bambus karłowaty pochodzi z Japonii lecz w naszym klimacie czuje się równie dobrze. Nie straszne mu nasze zimy a zimozielone liście stanowią ozdobę ogrodu przez cały rok.

 

Bambus karłowaty osiąga wysokość do 80 cm, znacznie bardziej rozrastając się wrzesz, tworząc kępy nawet do 2m szerokości. Dzięki temu znajduje zastosowanie jako roślina okrywowa na większych powierzchniach lub jako zasłona sadzony wzdłuż rabat, ogrodzeń lub długich donicach. Tworzy gęsty, rozłożysty pokrój.

Swój wyjątkowy wygląd, Pleioblastus variegatus zawdzięcza podłużnym, lancetowatym liściom, których zieleń pokryta jest efektownym wzorem jasnych, białokremowych pasów, biegnących wzdłuż blaszki liściowej. Liście wyrastają z cienkich pędów, osiągając około 14 cm długości.

 

Pleioblastus variegatus to orientalny akcent nie tylko do ogrodów w stylu japońskim. Świetnie prezentuje się w grupach czy dużych pojemnikach oraz na tle innych roślin nowoczesnych ogrodów.

 

Pleioblastus variegatus jest laureatem nagrody Award of Garden Merit

 

 

Jak wykorzystać bambusy w ogrodzie?

 

Z bambusów tej odmiany możesz tworzyć żywopłoty, nasadzenia grupowe z innymi trawami, ale równie świetnie sprawdza się sadzony w donicach, aby tworzyć przenośne bariery widokowe.

 

Bambus uprawiany w donicach może być ozdobą dla restauracji, punktów gastronomicznych czy stoisk sprzedażowych. Coraz większa ilość ogrodowych fanów tych azjatyckich roślin powoduje, że chętniej nabywamy je do minimalistycznych nowoczesnych nasadzeń lub do komponowania ogrodów japońskich wśród ciekawych głazów i kamieni.

 

Jednym z ciekawszych doznań obcowania z bambusami jest ich charakterystyczny szelest na wietrze, który uspakaja i relaksuje.

 

Idealne rozwiązanie do tworzenia barier widokowych i do osłonięcia się przed wiatrem na balkonie.

 

 

Jak uprawiać bambusa karłowatego

 

Pleioblastus variegatus nie ma dużych wymagań i jest łatwy w uprawie. Zadowoli się każdą glebą, jednak najlepiej rośnie na tych żyznych i wilgotnych, ale przepuszczalnych. Zimozielony bambus karłowaty dobrze znosi mrozy do -20°C, jednak zimą może potrzebować osłonięcia przed wiatrem. Liście mogą również ulec uszkodzeniom od mrozu i słońca, dlatego warto zimą okrywać rośliny. Jeśli pędy po zimie ucierpiały i wyglądają nieestetycznie, można je śmiało przycinać nawet przy samej ziemi.

 

 

Bambusy mają charakter ekspansywny dlatego zaleca się stosowanie głębokich obrzeży aby ograniczyć rozrost podziemnych rozłogów.

 

 

SADZONKA O WYSOKOŚCI OK 35CM W DONICY O ŚREDNICY 17 CM !!!

 

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 17 cm

Mogą Ci się spodobać