W produkcji

BEGONIA BLACK JUNGLE Begonia erytrophylla (don 12cm)

54,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Mroczna Begonia erytrophylla Black Jungle o lśniących ciemnych liściach.

 

Begonie to rośliny występujące naturalnie w wilgotnych lasach zwrotnikowych i podzwrotnikowych wszystkich kontynentów. Morski klimat rejonów pochodzenia begonii charakteryzuje się stałą, dosyć wysoką temperaturą oraz  równomiernym rozkładem wilgoci i opadów deszczu. W rejonach tych begonia rośnie najlepiej, gdyż sezon wegetacyjny trwa tam niemal cały rok.

 

Większość odmian pochodzi z Ameryki Południowej, a powstałe krzyżówki tych roślin są popularne na całym świecie i liczą ponad dwa tysiące odmian. Begonie nazywane również w synonimach Ukośnicą, mają wiele walorów estetycznych, symetrycznych kształtów liści i wiele barw drobniejszych lub większych kwiatów.

Begonia Black Jungle charakteryzuje się ciemnym ulistnieniem , oraz drobnymi włoskami na brzegach liści. Zakwita drobnymi białymi kwiatuszkami ,ukrytymi w gęstej rozecie liści.

 

Warunki uprawy Begonii Black Jungle.

 

Begonie lubią ciepłe stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze rosną w półcieniu. Temperatura w okresie wegetacyjnym powinna oscylować od 18-25 st C, natomiast zimą może wynosić w okolicach 15 st C, co pobudza zakwitanie wiosną. Lubi stałą wilgotność podłoża. Do przesadzania begonii idealnym będzie podłoże UNIWERSALNE DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik)

Nawożenie w sezonie wegetacyjnym BIOHUMUSEM (klik)

 

Begonia Black Jungle w doniczce produkcyjnej  o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25 cm .

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać