W produkcji

BEGONIA BLACK JUNGLE Begonia erytrophylla (don 12cm)

54,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Mroczna Begonia erytrophylla Black Jungle o lśniących ciemnych liściach.

 

Begonie to rośliny występujące naturalnie w wilgotnych lasach zwrotnikowych i podzwrotnikowych wszystkich kontynentów. Morski klimat rejonów pochodzenia begonii charakteryzuje się stałą, dosyć wysoką temperaturą oraz  równomiernym rozkładem wilgoci i opadów deszczu. W rejonach tych begonia rośnie najlepiej, gdyż sezon wegetacyjny trwa tam niemal cały rok.

 

Większość odmian pochodzi z Ameryki Południowej, a powstałe krzyżówki tych roślin są popularne na całym świecie i liczą ponad dwa tysiące odmian. Begonie nazywane również w synonimach Ukośnicą, mają wiele walorów estetycznych, symetrycznych kształtów liści i wiele barw drobniejszych lub większych kwiatów.

Begonia Black Jungle charakteryzuje się ciemnym ulistnieniem , oraz drobnymi włoskami na brzegach liści. Zakwita drobnymi białymi kwiatuszkami ,ukrytymi w gęstej rozecie liści.

 

Warunki uprawy Begonii Black Jungle.

 

Begonie lubią ciepłe stanowiska o rozproszonym świetle. Dobrze rosną w półcieniu. Temperatura w okresie wegetacyjnym powinna oscylować od 18-25 st C, natomiast zimą może wynosić w okolicach 15 st C, co pobudza zakwitanie wiosną. Lubi stałą wilgotność podłoża. Do przesadzania begonii idealnym będzie podłoże UNIWERSALNE DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik)

Nawożenie w sezonie wegetacyjnym BIOHUMUSEM (klik)

 

Begonia Black Jungle w doniczce produkcyjnej  o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25 cm .

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

Waga 4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać