W produkcji

BEGONIA DRAGON WING Begonia x hybrida (don 12 cm)

17,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Begonie hybrydowe DRAGON WING ,szlachetne odmiany o pięknych kwiatach i liściach !

 

Rarytas dla poszukiwaczy nowości balkonowych, który na pewno jest serią najszybciej rosnących begonii z listkami przypominającymi skrzydła smoka.

 

Begonia dorasta do 70 cm wysokości. Zarówno ta odmiana jak i odmiana BEGONII BIG (klik) jest mieszańcem odmian BEGONII STALEKWITNĄCYCH (klik) z BEGONIAMI BULWIASTYMI (klik). Pokrój begonii Dragon Wing jest wzniesiony, nieco wyższy od begonii w odmianach BIG,  lekko opadający dużymi czerwonymi kwiatostanami. Liście mają piękną zieloną barwę i są zaostrzone niczym skrzydła smoka, co dodaje tej roślinie charakteru. Begonie te zaczynają kwitnąć w maju i budują całą masę kwiatów aż do pierwszych przymrozków.

 

Gdzie sadzić begonie Dragon Wing, Jak pielęgnować begonie?

 

STANOWISKO: Duże begonie lubią zarówno stanowiska zacienione jak i słoneczne miejsca w ogrodzie. Dobrze rosną jednak w zacisznych partiach ogrodu lub w dużych donicach na tarasie. Lubią stanowiska półcieniste lub z ekspozycją słońca ok 5 godzin dziennie.

 

PODLEWANIE: Po posadzeniu podlewamy rośliny regularnie co kilka dni, starając się nie moczyć nadmiernie liści. Moczenie liści podczas upałów może skutkować drobnym poparzeniem blaszki liściowej, podlewanie tych roślin powinno odbywać się tylko rano lub wieczorem aby nie poparzyć kwiatów i liści. Kwiaty po przekwitnięciu warto usuwać aby kwitły intensywniej.

 

SADZENIE: Średnica donic dla jednej rośliny to minimum 15 cm. Begonie Dragon Wing sadzimy do przepuszczalnej ziemi UNIWERSALNEJ (klik) , która dobrze pochłania wilgoć, ale jednocześnie jest idealnie napowietrzona .Pojedynczo lub rzędach co 40 cm lub w grupach po 3 do 6 roślin aby tworzyć barwne dywany i kolorowe kobierce. W donicach o średnicy 30 cm można posadzić 3 rośliny. Do nawożenia można używać BIOHUMUS (klik) raz w tygodniu.

 

Sadzonka w dużej doniczce o średnicy 12 cm.

 

Waga 0,6 kg
KOLOR:

CZERWONY

Mogą Ci się spodobać