Stanowisko Słoneczne Stanowisko Słoneczne
Podlewanie Mało wody Podlewanie Mało wody
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

BLUSZCZ IRLANDZKI Hedera hibernica (don 12 cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Wieloletnie tajemnicze pnącze o szybkich przyrostach i szlachetnym pokroju !

 

Angielski lub irlandzki bluszcz, który świetnie sprawdzi się w domowych warunkach, ale także pozwoli Ci zakryć część ogrodu zielenią i przyozdobi balustrady, okiennice, pergole i ściany. Jest rośliną równie dobrze rosnącą w domu !

 

Uprawa bluszczu irlandzkiego jest bardzo łatwa, a sama roślina jest mało wymagająca i ma szybkie przyrosty. Rocznie młode pędy mogą wyciągać się nawet do 1 metra długości rozwijając swoje zielone błyszczące liście. Sercowate ulistnienie jest większe jak u bluszcza pospolitego, osiąga do około 10 cm średnicy w dobrych warunkach świetlnych. Młode liście mają jasno zielony kolor i niezwykły połysk.

 

Hedera hibernica jest bardzo odporną rośliną polecaną do nasadzeń miejskich, gdyż wytrzymuje przeciągi, zasolenie gleby, niskie i wysokie temperatury otoczenia.

 

Gdzie sadzić bluszcz irlandzki ?

 

Zimozielone bluszcze Hedera hibernica sadzimy w dobrze wyeksponowanych miejscach, gdzie będzie miał możliwość wspinania się lub przewieszania w dół z dużych donic. Idealnym miejscem będą balustrady, murki czy pergole, ale świetnie wpisuje się do przeróżnych kompozycji kwiatowych wiosennych lub letnich jako wypełnienie kompozycji. Termin sadzenia tego pnącza jest dowolny ponieważ bardzo dobrze przyjmuje się wiosną i jesienią. Uniwersalność tej odmiany pnącza polega na tym że dobrze rozwija swoje pędy zarówno w cieniu, jak i półcieniu.

 

Podczas sadzenia zaleca się domieszanie do rodzimej gleby podłoża uniwersalnego o pH 5,5-6,5, najlepiej czuje się na glebach zasadowych i wapiennych.

 

Zachęcamy do lektury w naszym BLOGU o roślinach pnących (klik)

 

Dorosła pnącze w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Sprawdź też kompaktowe pnącze tej odmiany na mniejsze przestrzenie domowe i ogrodowe.(klik)

Waga 0,6 kg
KOLOR

ZIELONY

Podlewanie

,

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać