W produkcji

KALATEA Calathea Goeppertia Beauty Star

47,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kwiaty domowe wyglądające niczym pawie pióra to Calathea Beauty Star.

 

POD TYM LINKIE ZNAJDZIESZ MNIEJSZĄ SADZONKĘ TEJ ODMIANY (klik)

 

Kalatea Beauty Star to „malowana” roślina pokojowa, jak większość grupy marantowatych ma wiele walorów dekoracyjnych, ale ma też charakter. Ta domowa roślina niczym arcydzieło porywa nasz wzrok i lśni błyszczącymi kolorowymi liśćmi. Pochodzi z Ameryki Środkowej i Południowej. W tropikalnych lasach jej barwa zatrzymuje większą ilość światła jak standardowe rośliny stanowiące dla niej konkurencję. Spodnia część liścia jest fioletowa i i blokuje dostęp światła dla konkurencji rosnącej poniżej. Odmiana dorasta do 60 cm po 3 latach i rozrasta się do 45 cm na boki w postaci gęstej kępy.

 

Jakie wymagania maja rośliny doniczkowe z grupy marantha i calathea?

 

Idealna temperatura wzrostu tego gatunku to 18 do 25 st C. Calathea Beauty Star najlepiej będzie rosła w miejscach z jasnych z rozproszonym światłem i stanowiska wschodnie. Najlepszym stanowiskiem jest parapet okienny oświetlony słońcem z samego rana, ale nie z bezpośrednim nasłonecznieniem. Przesadzając rośliny domowe z grupy Calathea do większej doniczki, użyj podłoża kwaśnego 20 % , substratu torfowego 40 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Taka mieszanka zapewni roślinie domowej zrównoważony wzrost i dobre napowietrzenie systemu korzeniowego.

GOTOWE PODŁOŻE DO PRZESADZANIA ROŚLIN Z GRUPY CALATHEA TUTAJ (klik)

 

Roślina lubi stałą wilgotność podłoża, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Calathea lubi zraszanie liści odstaną wodą.

Te kwiaty doniczkowe mają małe wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie intensywnego wzrostu od marca do września zasilać ją ekologicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, np: BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

Równie dobre będzie sezonowe zasilenie tej rośliny doniczkowej nawozem długo działającym w ilości 5 gram raz na 3 miesiące GUANO PTAKÓW MORSKICH (klik)

 

Calathea Beauty Star to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 11 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  35 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z STUDS WHITE, ROŚLINA Z MARTIN, ROŚLINA Z KLIN

Mogą Ci się spodobać