Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

KALATEA MAJESTYCZNA Calathea Goeppertia majestica White Star (don 17cm)

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska Kalatea White Star, niczym biało różowa gwiazda.

Mała roślina Kalatea White Star w super cenie dostępna jest pod tym linkiem (klik)

Intrygująca roślina domowa dla kolekcjonerów rodzaju Calathea. Naturalnie występuje w tropikalnych lasach Ameryki Południowej i Środkowej oraz zasiedla tropikalne lasy wysp karaibskich. Odmiana rzadko dostępna w e-sklepach ze względu na ładne przebarwienia liści. Na jej blaszce liściowej widnieją ciekawe białe pasy z różowym odcieniem. Tworzy gęste rozety dorastające do 70 cm na odpowiednio nawilżonym i doświetlonym stanowisku. Spodnia część liści ma ciemniejszą fioletową barwę , aby zatrzymać więcej światła operującego na aktywnie ruszające się liście. Goeppertia (Calathea) jest rośliną o ruchomych liściach ustawiających się w dosyć szybkim tempie w kierunku światła. Nocą rośliny te składają liście układając je w pozycji pionowej w oczekiwaniu na pierwsze promienie słońca.

Calathea jest rośliną mocno oczyszczającą powietrze z toksyn.

 

Uprawa kolekcjonerskich odmian Calathea Goeppertia.

Ta ciekawa odmiana kalatei jest jedną z piękniej rosnących roślin domowych z rodziny marantowatych. Jak wszystkie rośliny doniczkowe z tej grupy uwielbia wilgotne powietrze na poziomie 50-70 %, więc chętnie zagości w Twojej kuchni lub łazience. Lubi kiedy w mieszkaniu działa nawilżacz powietrza, który nie tylko poprawia kondycję innych roślin, ale również zwiększy jakość życia domowników. Odmiana ta preferuje temperaturę w zakresie 20-28 st C wraz z stałym lekko wilgotnym podłożem. Do przesadzania tych roślin używamy podłoża o lekko kwaśnym odczynie. Idealną glebą jest SPECJALISTYCZNA MIESZANKA DO KALATEI (klik)

Te piękne rośliny domowe przesadzamy przez pierwsze trzy lata co roku, a w kolejnych latach uprawy dosypujemy tylko świeżej gleby, aby zachować odpowiednią kondycję roślin.  Ważnym czynnikiem do uzyskania sukcesów podczas uprawy tych roślin domowych jest podlewanie odstana wodą w temperaturze pokojowej.

Nawozimy co 2 tygodnie od marca do września stosując naprzemiennie organiczne nawozy BIOHUMUS oraz BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

 Calathea Goeppertia majestica White Star w doniczce produkcyjnej o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 60 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 17 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać