Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

KALATEA MEDALION Calathea Goeppertia Medalion

54,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kalatea okrągłolistna Medalion posiada jedne z większych liści rodzaju Calathea.

 

Calathea Medalion ma piękne liście na kształt dużych medali o sztywnych ogonkach liściowych. Podstawy łodyg oraz dolna część liści mają czerwony i fioletowy kolor. Wierzchnia warstwa liści jest pięknie zdobiona, posiada wielobarwny wzór, w którym różne odcienie zieleni przeplatają się w kilku kolorach. Odmiany kalatei składają liście w godzinach wieczornych i wtedy można zaobserwować dosyć szybki ruch liści, czego nie zauważysz u wielu roślin. Kwiaty domowe tego rodzaju uwielbiają sporą wilgotność powietrza i umiarkowaną podłoża, dlatego idealnym stanowiskiem będzie kuchnia lub łazienka. Możesz tą roślina udekorować każdą przestrzeń w domu pamiętając o zraszaniu jej liści raz w tygodniu, oraz nawilżania powietrza w okresie zimy.

 

Jakie wymagania ma Calathea Medalion?

 

Kalatea wymaga stanowiska o rozproszonym świetle, jasnego lub półcienistego. Najlepiej rośnie w temperaturach 20–25ºC. Należy tej roślinie domowej zapewnić wysoką wilgotność powietrza, nawilżaczem lub ustawiajac ją obok pojemników z wodą. szczególnie w czasie wzrostu nowych liści. Zimą rośliny odpoczywają przed nowym sezonem, najlepiej czują sie wtedy w temperaturze 15 st C.

 

Po zakupieniu tej sadzonki, możesz ją przesadzić do większej doniczki o rozmiarze 14 cm używając PODŁOŻA DO KALATEI (klik)

Rośliny przesadzamy w pierwszych latach co roku, natomiast gdy osiągną odpowiednią wysokość w dużym pojemniku można jedynie uzupełniać świeżą ziemie raz na dwa lata. Istotnym podczas uprawy tych roślin domowych jest podlewanie odstana wodą w temperaturze pokojowej.

 

Nawozimy co 2 tygodnie od marca do września stosując naprzemiennie organiczne nawozy BIOHUMUS oraz BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

 

 Calathea Goeppertia Medalion w doniczce o średnicy 14 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 40 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Nie zapomnij o podłożu (klik)

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 14 cm.

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać