W produkcji

KALATEA OKRĄGŁOLISTNA Calathea Goeppertia orbifolia (don 12 cm)

39,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Jedne z największych liści grupy Calathea to Kalatea orbifolia.

Mniejsza Calathea Orbifolia, w rewelacyjnej cenie TUTAJ (klik)

DUŻA roślina tej odmiany czeka na Ciebie pod tym linkiem (klik)

Roślina domowa rodem z Brazylii, lubiąca wysokie temperatury i sporą wilgotność. Idealna propozycja do kuchni, łazienki lub do dużego pokoju z dobrze nawilżonym powietrzem. Najlepiej wybarwia się na stanowisku półcienistym, gdzie zauważysz też mocniejszy ruch liści. Odmiana tej rośliny domowej dorasta do 1 metra wysokości, a jej liście mogą dochodzić do 30 cm średnicy. Odmiany kalatei dobrze jest grupować razem, stawiając je obok siebie, rosną wtedy lepiej tworząc specyficzny mikroklimat.

Duże liście o owalnym kształcie składają się z regularnie ułożonych prązków w odcieniach lemonkowej zieleni przeplatającej się z żywo zieloną barwą całych liści.  Spodnia część liścia ma jasno zielone ubarwienie. Calathea jest rośliną mocno oczyszczającą powietrze z szkodliwych substancji.

 

Na czym polega ruszanie listkami Kalatei?

Za ruch liści odpowiedzialne są poduszki stawowe, które są zlokalizowane u podstawy liścia łączącego się z łodygą. To zgrubienie powoduje zmianę jędrności w tkance roślinnej w zależności od pory dnia i ustawianie płaszczyzny liści wzgędem położenia słońca na niebie.

 

Ciekawostka o roślinach z rodzaju Calathea:

W Ameryce Środkowej i Południowej z suchych liści odmian Calathea orbifolia, od wieków wyplata się kosze transportowe, a „calathus” po łacinie oznacza „kosz”

 

Kiedy Calathea orbifolia rośnie najlepiej?

Odmiany Katatei okrągłolistnej najlepiej rosną na jasnych stanowiskach z rozproszonym światłem, a kluczem do ich uprawy jest podlewanie odstaną ciepłą wodą. Woda którą podlewamy nie powinna zawierać nadmiaru wapnia, gdyż rośliny te lubią środowisko o lekko kwaśnym odczynie. Aby temu zaradzić możesz posadzić te odmiany w podłożu z dodatkiem kwaśnego torfu np PODŁOŻE DO KALATEI (klik), lub podlewać przegotowana wodą z dodatkiem kilku kropel cytryny , co lekko zmieni odczyn gleby podlewanych roślin.

 Pół cytryny na 1o litrów wody raz w miesiącu ożywi też inne rośliny w twoim domu.

Te piękne rośliny ozdobne z liści przesadzamy co roku w pierwszych latach uprawy. Od 3 roku pielęgnacji dosypujemy tylko świeżej gleby, aby zachować odpowiednią równowagę biologiczną. Nawozimy co 2 tygodnie od marca do września stosując naprzemiennie organiczne nawozy BIOHUMUS oraz BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

Calathea Goeppertia orbifolia w doniczce o średnicy 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to 35 cm.

 

 

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 12 cm

Mogą Ci się spodobać