W produkcji

KALATEA SANDERIANA Calathea Goeppertia ornata (don 12 cm)

49,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kwiaty domowe z ruchomymi  liśćmi to marantowate i Calathea Sanderiana.

Mniejsza sadzonka tej odmiany pod tym linkiem (klik)

Kalatea Sanderiana w rozmiarze XL dostępna tutaj (klik)

Kalatea Sanderiana ma jedne z piękniejszych liści kwiatów doniczkowych z grupy marantowatych. W tropikalnych strefach Ameryki południowej i północnej odnajduje się w rozproszonym świetle pod koronami egzotycznych drzew.  Jej ciemno zielona barwa z różowymi paskami przypomina egzotyczne ptaki, i jest dla niej kamuflażem przed szkodnikami i zwierzętami roślino-żernymi. Roślina niezwykle modna i dobrze kontrastująca z nowoczesnym otoczeniem.

 

Jakie wymagania maja rośliny doniczkowe z grupy marantha i calathea?

Calathea ornata Sanderiana najlepiej czuje się w miejscach jasnych z rozproszonym światłem i stanowiska wschodnie. Najlepszym stanowiskiem jest parapet oświetlony słońcem z samego rana do południa. Jeżeli zdecydujesz się na przesadzenie Calathei do większej doniczki, użyj mieszanki podłoża kwaśnego 20 % , substratu torfowego 40 %, perlitu 20 % oraz podłoża kokosowego w ilości 20 %. Roślina lubi stałą wilgotność gleby, ale nie należy jej przelewać, aby woda nie zalegała w glebie. Marantowate lubią zraszanie liści, a wysoka wilgotność jest jej naturalnym środowiskiem. Roślina doniczkowa ma małe wymagania nawozowe ale powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września zasilać ją organicznymi nawozami płynnymi w połowie dawki, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik). Równie dobre będzie podsypanie tej rośliny doniczkowej nawozem długo działającym w ilości 5 gram raz na 3 miesiące GUANO PTAKÓW MORSKICH (klik)

PRZESADŹ TĄ ROŚLINĘ DO SPECJALISTYCZNEGO PODŁOŻA  KTÓRE ZNAJDZIESZ TUTAJ (klik)

Calathea ornata Sanderiana to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 11 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  35 cm.

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 4 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z STUDS WHITE, ROŚLINA Z MARTIN, ROŚLINA Z KLIN

Mogą Ci się spodobać