W produkcji

KALATEA JUNGLE Calathea Goeppertia roseopicta Jungle Rose

44,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Calathea Roseopicta to najładniejsze odmiany grupy Kalatea.

 

Kalatea posiada jedne z najpiękniejszych liści na świecie wyróżniających się kolorem i kształtem. Zamieszkują ciemne połacie lasów tropikalnych i maja „inteligentne liście układające się do położenia słońca. Calathea posiada u podstawy blaszki liściowej poduszki stawowe odpowiedzialne za ruch liści nie tylko do słońca ale wysyłają one również informację że słońca jest za dużo i powodują zwijanie się liści, aby zabezpieczyć je przed przypaleniem. W nocy odmiany Kalatei prostują liście w pion aby odpocząć po intensywnym dniu. Ruch liści spowodowany jest jędrnością komórek poduszek stawowych liścia.

 

Uprawa i pielęgnacja roślin domowych z grupy Calathea nie jest taka trudna!

 

Idealne miejsce do uprawy kwiatów doniczkowych Kalatea:

 

Półcieniste stanowisko lub jasne z bardzo rozproszonym światłem. Idealne będą parapety mieszkań od strony wschodniej, kiedy słońce budzi Cię o poranku.

Możesz kalateę ustawić w większej osłonce na kamykach, a na dno osłonki wlać trochę wody, jednak bez kontaktu z glebą. Podniesienie wilgotności wokół rośliny ma dobry wpływ na wzrost tego gatunku. Latem pamiętaj aby ją zraszać minimum raz w tygodniu.

 

Nawożenie i podlewanie roślin Calathea:

 

Rośliny z grupy Calathea należy podlewać rzadziej ale mocno, aby cała bryła korzeniowa dobrze namokła. Zraszamy 1-2 razy w tygodniu latem i 1 raz na 2 tygodnie zimą. Po podlaniu odlej nadmiar wody z osłonki. Nawożenie od marca do lipca w podstawowej dawce, zima połowa dawki  BIOHUMUSEM (klik)

 

Jaka gleba do grupy Calathea?

 

Ziemia uniwersalna 50 % z odrobiną kwaśnego torfu( 20%). Można dodać 10 % perlitu, 10%  piasku oraz 10 % zmielonej drobnej kory. Przesadzamy raz w roku wiosną do doniczki o 2 rozmiary większej. Większe okazy mogą pozostać w dużych pojemnikach, natomiast wiosną można wymienić górna warstwę gleby w doniczce (około 2-3 cm)

 

GOTOWE PODŁOŻE DO CALATHEA, GOEPPERTIA TUTAJ (klik)

Calathea Roseopicta Jungle Rose w  doniczce o średnicy 11cm. Wysokość rośliny z doniczką to 30 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

 

Nie zapomnij dokupić ZIEMI DO SADZENIA innych ROŚLIN. KLIKNIJ TUTAJ.

 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z STAR WARS GREEN, ROŚLINA Z YODA, ROŚLINA Z JAJO WHITE

Mogą Ci się spodobać