Pozostało tylko: 2

KALATEA ROSEY MINI Calathea Goeppertia roseopicta Rosy

34,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Młoda sadzonka odmiany Kalatea o fascynująco różowych liściach !

 

Większa sadzonka różowej odmiany Calathea pod tym linkiem (klik)

 

Calathea roseopicata Rosy to kwiat doniczkowy o wyjątkowych kolorach. Kalatea to roślina o ruchomych liściach, które w szybkim tempie niczym solary słoneczne zmieniają pozycję, aby wyłapać wszystkie promienie słońca w ciągu dnia. Nocą kalatea ustawia swoje liście w pionie, niczym ułożona do snu. W  warunkach domowych dorasta do 50 cm wysokości  i świetnie nadaje się do półcienia i cienia.  Ta kompaktowa roślina zmieści się na każdym okiennym parapecie i niedużych szafkach, a wspaniałe różowe liście otoczone ciemnobrązowymi obrzeżami stanowią nietuzinkową dekorację. Odmiana Calathea Rosy jest rzadko spotykaną kolekcjonerską rośliną, pożądaną przez miłośników roślin z grupy marantowatych.

 

Jak pielęgnować rośliny z grupy Calathea i marantowate?

 

Stanowisko pół cieniste lub jasne z rozproszonym światłem. Uwielbia parapety, gdzie słońce wstaje z samego rana….a być może przy porannej kawie zauważysz ruch liści. W odpowiednim świetle Calathea wybarwia lepiej liście, jednak chroń ją przed popołudniowym słońcem. Optymalna temperatura wzrostu tej tropikalnej rośliny rodem z Brazylii o 25 st C, a gwarantując jej odpowiednią wilgotność powietrza lub zraszanie w okresie wegetacyjnym, zapewnisz jej szybszy wzrost. Kalatea lubi podłoże lekko kwaśne zdrenowane piaskiem i perlitem. W sezonie wegetacyjnym od marca do września najlepiej stosować delikatne nawozy organiczne takie jak BIOHUMUS (klik)

 

Calathea roseopicta Rosy to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 9 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z WOODY, ROŚLINA Z CLASSIC, ROŚLINA Z TERRA

Mogą Ci się spodobać