Stanowisko Cieniste Stanowisko Cieniste
Podlewanie Mało wody Podlewanie Mało wody
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

CHLOROPHYTUM COMOSUM BONNIE Zielistka o zakręconych liściach (don 10cm)

14,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Zielistka o zakręconych liściach, oczyszczająca powietrze z toksyn, chlorophytum Bonnie.

Zobacz wszystkie odmiany chlorophytum pod tym linkiem (klik)

Zielistka to gatunek który mocno oczyszcza powietrze z toksycznych substancji  i zmniejsza promieniowanie elektromagnetyczne. pochodzi z nadmorskich obszarów Afryki Południowej i Azji. Bardzo dobrze znana roślina z walorów dekoracyjnych, ma wąskie, spiczasto zakończone liście które tworzą dużą kępę. W okresie wiosny i lata na długich łodygach wyrastają drobne i niepozorne białe kwiaty i młode roślinki, które łatwo rozmnożyć.

Jakie wymagania ma Chlorophytum?

 

STANOWISKO: Chlorophytum lubi jasne, ale rozproszone światło. Mogą rosnąć zarówno w miejscach oświetlonych jak i w nieco zacienionych, ale unikają bezpośredniego nasłonecznienia, które może spowodować oparzenia liści.

PODLEWANIE: Gleba powinna być wilgotna, ale nie przemoczona. Zaleca się regularne podlewanie, zwłaszcza podczas gorących miesięcy, ale należy unikać pozostawiania rośliny w stojącej wodzie, co może prowadzić do zgnilizny korzeni.

TEMPERATURA: Zielistki dobrze rosną w umiarkowanych warunkach temperaturowych. Najlepsza temperatura do ich wzrostu to około 18-24°C, ale są one dość tolerancyjne na różnice temperatur.

WILGOTNOŚĆ: Choć Chlorophytum nie wymaga wysokiej wilgotności powietrza, zaleca się regularne zraszanie liści w celu zwiększenia wilgotności i zapobiegania przesuszeniu końcówek liści.

GLEBA: Dobrze przepuszczalna, lekka ziemia ogrodowa jest odpowiednia dla pacioreczników. Można również użyć mieszanki ziemi do doniczek, która zapewni odpowiednią drenaż.

NAWOŻENIE: W okresie wzrostu (wiosna i lato) zaleca się regularne nawożenie rośliny raz na miesiąc płynnym nawozem do roślin doniczkowych, zgodnie z zaleceniami na opakowaniu.

PRZESADZANIE: Pacioreczniki najlepiej przesadzać co 1-2 lata, gdy korzenie wypełnią obecny pojemnik. Zwykle najlepszym czasem na przesadzanie jest wczesna wiosna.

ROZMNAŻANIE: Zielistki są również znane z łatwości rozmnażania poprzez podział kępki lub przez sadzonki powietrzne. Zapewniając im odpowiednie warunki, zielistki mogą być wdzięcznymi roślinami doniczkowymi, dodającymi uroku i świeżości do wnętrza domu.

 

 

chlorophytum „Bonnie” w doniczce o średnicy 10 cm.

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej o średnicy 10 cm.

Podlewanie

,

Stanowisko

, ,

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać