-25%
Pozostało tylko: 1

PAPIRUS CIBORA Cyperus Green Gold PROMO DO 15.07

29,90 

Pozostało tylko: 1

Najniższa cena z 30 dni: 29,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Rośliny bagienne z tropików lubiące wilgoć to właśnie Papirus.

 

Z 600 gatunków Papirusa właśnie Green Gold jest jednym z ciekawszych. Roslina tropikalna, bagienna porastająca przegi Nilu.

 

Życiodajny Nil to najdłuższa rzeka płynąca przez Afrykę i liczy sobie 6650 km i jest jedną z najdłuższych na świecie.  Rzeka ta rozlewa się przez góry,  wilgotne sawanny,  suche pustynie i wielkie obszary uprawowe, a następnie uchodzi do Morza Śródziemnego. Dzięki tej rzece wiele Państw mogło się rozwinąć, ważną rolę odgrywa dla ludności egipskiej, która z papirusa wytwarzała arkusze papieru. Najbardziej popularnym gatunkiem cibory w Europie jest cibora zmienna Cyperus involucratus, syn. C. alternifolius uprawiana w domach. Roślina bagienna może rosnąć na wilgotnych stanowiskach w domu z korzeniami zanurzonymi w wodzie, która jednocześnie nawilża powietrze. Roślina bagienna popularna jest też w uprawie akwarystycznej oraz adoptowana latem do przydomowych oczek wodnych. Jednocześnie doskonała roślina do upraw hydroponicznych. Papirus ma liście w kształcie parasola, ostro zakończone. Z środka parasola wyrastają minimalistyczne białe kwiatostany.

 

Roślina bezpieczna dla zwierząt, lubią ją podjadać kociaki.

 

Jak pielęgnować i uprawiać Papirus Green Gold ?

 

Roślina domowa potrzebuje dużej wilgotności i bardzo jasnego stanowiska. Dolna część doniczki powinna być często zanurzana w wodzie i może w niej przebywać nawet kilka dni. Lubi ciepłe stanowiska i temperaturę ok 22 st C.  Nawożenie dosyć intensywne w okresie wegetacji od wiosny do późnej jesieni. Nawozy INTERWENCYJNE lub Biohumus (klik) będą dla niej najlepszym pożywieniem.

 

Przesadzamy w okresie wegetacyjnym raz do roku do PODŁOŻA UNIWERSALNEGO SPECJALISTYCZNEGO (klik)

 

Cyperus Green Gold w doniczce o średnicy 15cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z TERRA LONG BRĄZ, ROŚLINA Z WINETU, ROŚLINA Z JOY

Mogą Ci się spodobać