W produkcji

CZERMIÓWKA SZMARAGDOWA Homalomena Emerald

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Homalomena Emerald – Szmaragdowy klejnot

 

 

Homalomena Emerald bywa określana jako Królowa Kier, ze względu na sercowaty kształt liści. To urocza i łatwa w utrzymaniu roślina doniczkowa o grubych, zielonych i błyszczących liściach, osadzonych na ogonkach wyrastających z podziemnej łodygi. Czermiówka szmaragdowa pochodzi z tropikalnej Ameryki Południowej i Azji i rozwija się w ciepłych temperaturach, jasnym, pośrednim świetle i wysokiej wilgotności.

 

Homalomena Emerald to prosta roślina o woskowatych, ciemnozielonych liściach o lekko niebieskim odcieniu i wyraźnym unerwieniu. Ponieważ rośliny te mają często wysokość od 50 do 70 cm, tworząc kępiasty pokrój, dobrze sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach. Chociaż Czermiówka Szmaragdowa należy do roślin łatwych w pielęgnacji, jest nieco bardziej selektywna i wymaga więcej uwagi, jednak dzięki odrobinie uwagi może stać się przyjemnym dodatkiem do Twojej ekspozycji roślinnej.

 

 

Uprawa i pielęgnacja Homalomeny Emerald :

 

ŚWIATŁO: Homalomena Emerald potrzebuje jasnego światła pośredniego, jednak zniesie również tymczasowy umiarkowany cień. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć liście.

 

TEMPERATURA: Homalomena Emerald jest wrażliwa na niskie temperatury tj. poniżej 16°C. Najlepsze temperatury dla niej to od 18°C do 29°C, z dala od przeciągów, klimatyzatorów i zimnych nawiewów. Homalomena Emerald dobrze znosi przeciętną wilgotność powietrza panującą w mieszkaniach jednak podziękuje za bliskość nawilżacza powietrza.

 

PODŁOŻE: dobrze przepuszczalne, luźne podłoże, bogate w materię organiczną. Idealnym podłożem będzie UNIWERSALNA MIESZANKA DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik).

Od wiosny do jesieni poleca się zasilać roślinę 2 x w miesiącu nawozem do zielonych roślin doniczkowych z naturalnym BIOHUMUSEM. (klik).

Polecamy również stosowanie naprzemienne nawozów z biohumusem oraz nawozów aminokwasowych BioGardena INTERWENCYJNA (klik)

 

PODLEWANIE: Podlewanie to najważniejszy czynnik w pielęgnacji rośliny Homalomena Emerald. Kiedy ta roślina jest podlewana nadmiernie, dolne liście wysychają i opadają. Najlepiej, aby górne 50 procent powierzchni gleby wyschło przed ponownym podlaniem. Czermiówka Szmaragdowa nie toleruje zimna, dlatego do podlewania warto używać lekko cieplej wody.

 

 

Homalomena Emerald w doniczce produkcyjnej o średnicy 11 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 30 cm

Waga 0,5 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ ROZMIAR 11 cm

Mogą Ci się spodobać