Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Mało wody Podlewanie Mało wody
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

DIOSCOREA BULBIFERA Pochrzyn cebulowy (don 17cm)

99,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Dioscorea bulbifera – ziemniak powietrzny o właściwościach antybakteryjnych

 

 

Dioscorea bulbifera czyli pochrzyn cebulowy zwany też ziemniakiem powietrznym został po raz pierwszy sprowadzony do obu Ameryk z Afryki w 1905 roku. Szybko zyskał popularność na całym świecie. W swoim naturalnym środowisku jest uprawiany dla podziemnych bulw, które są przysmakiem niczym bataty.

 

Dioscorea bulbifera jest pnączem z rodziny pochrzynowatych. Zazwyczaj wspina się na wierzchołki drzew i ma tendencję do przejmowania rodzimych roślin. W uprawie domowej należy zapewnić roślinie podpory, gdyż rośnie bardzo szybko, nawet kilkanaście centymetrów dziennie. Jej głównymi walorami są niezwykle piękne liście, w kształcie serca z wyrazistym, ciemnym żyłkowaniem, które nadaje im trójwymiarowości. Spodnia część blaszki liściowej przybiera herbacianego koloru, podobnie jak młode liście. Liście są dość duże gdyż osiągają do 12 cm długości.

 

Pochrzyn cebulowy wytwarza podziemna bulwę, w której magazynuje wodę oraz składniki pokarmowe. Z bulwy, w okresie wegetacji, wyrastają długie pędy, które w naturalnych warunkach mogą osiągać do 20 m długości. W warunkach domowych Dioscorea bulbifera ma charakter sezonowy, tzn. że po uschnięciu liści i pędów, bulwę przechowuje się do następnego sezonu wegetacyjnego.

 

Dioscorea bulbifera ma duże znaczenie prozdrowotne i jest szeroko wykorzystywane w chińskiej medycynie.

 

 

Jakie wymagania ma Dioscorea bulbifera?

 

ŚWIATŁO: ’powietrzny ziemniak’ potrzebuje dużo światła jednak najlepiej aby było ono rozproszone. Wschodnie okno dobrze się tu sprawdzi, zapewniając dawkę delikatnego porannego słońca, które nie uszkodzi liści.

 

TEMPERATURA: Dioscorea bulbifera lubi ciepło a najlepsze dla niej temperatury mieszczą się w przedziale 25 – 35ºC w połączeniu z podwyższoną wilgotnością powietrza.

 

PODŁOŻE: bogate w materię organiczną, dobrze zdrenowane. Dobrze się sprawdzi uniwersalne podłoże z warstwą drenażu

 

PODLEWANIE: roślina gromadzi wodę w podziemnej bulwie, dlatego nie wymaga zbyt częstego podlewania, które wykonujemy gdy większa część podłoża przeschnie.

 

Dioscorea bulbifera w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką ok. 45 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce 17 cm

Podlewanie

,

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać