W produkcji

DRACENA MILKY WAY Dracaena surculosa Milky Way (don 10cm)

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska odmiana, Dracaena Milky Way, ciekawe konstelacje na liściach!

Ta wyjątkowa i rzadko widniejąca w sklepach internetowych odmiana Dracena Milky Way jest bardzo pożądaną rośliną domową, która kusi kolorystyką liści przypominającą drogę mleczną. Czasami nazywana w synonimach: Agave godseffiana , Agave surculosa 'Friedmannii’.

Przebarwienie środka liści objawia  się początkowo w żółtych kolorach, natomiast z czasem przechodzi w biel z wyraźnymi jasnymi kropkami. Jasne plamy przypominają białe gwiazdy w galaktyce wypływające z jasnej poświaty na środku liścia. Pokrój tych roślin domowych jest luźny, czasami przypomina cienkie pędy bambusów, a z gęstej rozety wypuszcza piękne pędy z kilkoma listkami początkowo w jasno żółtych barwach, następnie przechodzi w biel z mocnym kontrastem zieleni. Pędy w początkowej fazie wzrostu są wzniesione, następnie zaczynają się przewieszać na boki do ok pół metra długości. Można stosować różnego rodzaju podpory, aby zagęszczała środek i boki rośliny. Wzrost Dracaena Milky Way jest powolny , ale jest silną rośliną radzącą sobie w trudnych warunkach. Może zakwitać w warunkach domowych. Kwiatostany to baldachimy złożone z kilkudziesięciu białych kwiatów.

 Posiadanie tej kolekcjonerskiej odmiany przenosi Cię w zupełnie inny wymiar kolekcjonowania roślin w domu.

 

Pielęgnacja kolekcjonerskiej draceny Dracaena Milky Way.

STANOWISKO: Lubi bardzo jasne stanowiska z rozproszonym światłem, idealne będą parapety wschodnie i południowe, lecz nie należy jej narażać na bezpośrednie nasłonecznienie.

PODŁOŻE: Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne. Do przesadzania dobre będą lekkie gleby np. mieszanka do roślin zielonych wraz z usypanym drenażem na dnie doniczki w postaci keramzytu. PODŁOŻE DO KWIATÓW DOMOWYCH (klik).

PIELĘGNACJA: Podlewamy dopiero gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie. Jest rośliną z większym zapotrzebowaniem na potas, więc idealnym będzie nawóz dawkowany w 5 gramach, raz  na 2 miesiące ORGANIC PERU FLOWERS GUANO (klik) Nawożenie stosujemy od marca do końca września, a w pozostałym okresie można zasilać lekkimi nawozami z biohumusem BIOHUMUS (klik)

 

Kolekcjonerska Dracaena Milky Way w doniczce o średnicy 10 cm, więc idealnie pasują do niej doniczki z kategorii STANDARD (klik)

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA NR 1, ROŚLINA NR 2, ROŚLINA NR 3

Mogą Ci się spodobać