DRACENA MILKY WAY Dracaena surculosa Milky Way

69,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerska odmiana, Dracaena Milky Way, ciekawe konstelacje na liściach!

 

Jeżeli aktualnie Milky Way jest niedostępny, proponujemy Ci zakup jej siostry Dracaena Florida Beauty(klik)

 

Ta wyjątkowa i rzadko widniejąca w sklepach internetowych odmiana Dracena Milky Way jest bardzo pożądaną rośliną domową, która kusi kolorystyką liści przypominającą drogę mleczną. Czasami nazywana w synonimach: Agave godseffiana , Agave surculosa 'Friedmannii’.

 

Przebarwienie środka liści objawia  się początkowo w żółtych kolorach, natomiast z czasem przechodzi w biel z wyraźnymi jasnymi kropkami. Jasne plamy przypominają białe gwiazdy w galaktyce wypływające z jasnej poświaty na środku liścia. Pokrój tych roślin domowych jest luźny, czasami przypomina cienkie pędy bambusów, a z gęstej rozety wypuszcza piękne pędy z kilkoma listkami początkowo w jasno żółtych barwach, następnie przechodzi w biel z mocnym kontrastem zieleni. Pędy w początkowej fazie wzrostu są wzniesione, następnie zaczynają się przewieszać na boki do ok pół metra długości. Można stosować różnego rodzaju podpory, aby zagęszczała środek i boki rośliny. Wzrost Dracaena Milky Way jest powolny , ale jest silną rośliną radzącą sobie w trudnych warunkach. Może zakwitać w warunkach domowych. Kwiatostany to baldachimy złożone z kilkudziesięciu białych kwiatów.

 

Dracena Milky Way jest odmianą, która pojawia się bardzo rzadko w sprzedaży w mocno ograniczonej ilości na całą Europę. Posiadanie tej kolekcjonerskiej odmiany przenosi Cię w zupełnie inny wymiar kolekcjonowania roślin w domu.

 

Pielęgnacja wyjątkowego gatunku Dracaena Milky Way.

 

 

Lubi bardzo jasne stanowiska z rozproszonym światłem, idealne będą parapety wschodnie i południowe, lecz nie należy jej narażać na bezpośrednie nasłonecznienie. Podłoże powinno być żyzne, przepuszczalne. Do przesadzania dobre będą lekkie gleby np. mieszanka do roślin zielonych wraz z usypanym drenażem na dnie doniczki w postaci keramzytu. PODŁOŻE DO KWIATÓW DOMOWYCH (klik).

 

Podlewamy dopiero gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie. Jest rośliną z większym zapotrzebowaniem na potas, więc idealnym będzie nawóz dawkowany w 5 gramach, raz  na 2 miesiące ORGANIC PERU FLOWERS GUANO (klik)

Nawożenie stosujemy od marca do końca września, a w pozostałym okresie można zasilać lekkimi nawozami z biohumusem BIOHUMUS (klik)

 

Kolekcjonerska Dracaena Milky Way w doniczce o średnicy 10,5 cm, więc idealnie pasują do niej doniczki z kategorii STANDARD (klik)

 

SPRAWDŻ INNE ROŚLINY DO TWOJEGO BIURA LUB DO DOMU (klik)

Waga3 kg
OPCJA:

ROŚLINA NR 1, ROŚLINA NR 2, ROŚLINA NR 3

Mogą Ci się spodobać