Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

DRACENA SURCULOSA FLORIDA BEAUTY Dracaena rozgałęziona siostra Milky Way

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Dracena Florida Beauty to intrygująca piękność z Florydy, siostra Dracaena Milky Way.

 

Sprawdź czy aktualnie dostępna jest DRACAENA MILKY WAY (klik)

 

Ta wolno rosnąca, wiecznie zielona roślina – nazywana również Japońskim Bambusem –  z powodzeniem ozdobi każde mieszkanie.  Oszałamiająco piękna i oryginalna, wyróżnia się ciemnozielonymi liśćmi, usianymi nieregularnym kremowym deseniem.

 

W warunkach idealnych Dracena Florida Beauty może zakwitnąć pachnącymi kwiatkami  w białym kolorze i zaowocować czerwonymi jagodami. Jednakże w warunkach domowych zdarza się to niezwykle rzadko.  Ale nawet gdyby Wasza roślina miała nigdy nie zakwitnąć – nadal możecie czerpać dużo radości i satysfakcji z jej uprawy.

 

Łodygi tej egzotycznej rośliny potrafią osiągnąć nawet do 60 cm wysokości i 38 cm rozpiętości, które co jakiś czas wypuszczają dwa lub trzy eliptyczne liście o szpiczastym wierzchołku i wymiarach około do 8 na 4 centymetry. Młode liście wyrastają w formie ciasno zwiniętych stożków, które wraz ze wzrostem rozwijają się, by ukazać intensywne wybarwienia, które w miarę wzrostu zmieniają barwę z żółtych na kremową.

 

Dracena Florida Beauty nie jest odpowiednia dla osób, które oczekują szybkiego wzrostu rośliny. Ale jeżeli tylko uzbroicie się w cierpliwość zostaniecie wynagrodzeni wyjątkowej urody egzotycznym kwiatem.

 

Hodowla roślin domowych z grupy Draceana Florida Beauty.

 

Ta niezwykła roślina domowa lubi jasne, rozproszone światło, ale toleruje również słabiej nasłonecznione miejsca. Jednakże warto pamiętać, że im więcej światła jej zapewnimy tym bardziej zróżnicowany deseń.

 

Idealna temperatura to 18-22 stopni. Nie należy dopuszczać do spadku poniżej 15 stopni.

 

W okresie aktywnego wzrostu (od wczesnego lata do jesieni) roślinę należy podlewać umiarkowanie, 1-2 razy na tydzień; podłoże powinno być wilgotne, ale nigdy mokre.    W pozostałych miesiącach podlewany dopiero, gdy wierzchnia warstwa lekko przyschnie. Dracena ceni wysoką wilgotność powietrza, wymaga zatem regularnego zraszania.

 

Podłoże powinno być przepuszczalne, w drenażem na dnie donicy. Idealnie sprawdzi się MIESZANKA UNIWARSALNA DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik)

 

W okresie letnim  należy zasilić ją nawozem o podwyższonej dawce potasu, takim jak ORGANIC GUANO FLOWERS (klik)

 

 

Kolekcjonerska Dracaena Florida Beauty w doniczce o średnicy 12 cm, więc idealnie pasują do niej osłonki ozdobne z kategorii STANDARD (klik)

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 3 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z WINETU, ROSLINA Z GOTIC GREEN, ROŚLINA Z HUGS

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać