W produkcji

ESZEWERIA NODULOSA Echeveria Maruba Benitsukasa

24,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
Kategoria:
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Echeveria Benitsukasa – gdy Japonia spotyka Meksyk

 

Pochodzące z Meksyku i Ameryki Środkowej Echeverie charakteryzują się grubymi, soczystymi liśćmi, które układają się w rozetę. Japońska odmiana Bentisukasa wyróżnia się dodatkowo oryginalnym wybarwieniem: czerwono-fioletowymi środkami i krawędziami na zielonych liściach. W pełnym słońcu liście całkowicie tracą zielony kolor, pokrywając się w całości fioletem i czerwienią. Wybarwienie w połączeniu z rozetowym układem mięsistych liści daje roślinie niepowtarzalny i surrealistyczny wygląd.

 

Jak większość sukulentów Echeveria nodulosa Maruba Bentisukasa jest rośliną odporną na trudne warunki, w związku z czym będzie kolekcjonerką gratką nawet dla oso bób stawiających pierwsze kroki w hodowli roślin.

Z łatwością ozdobi zarówno nasze mieszkania, jak i ogrody. W masowych nasadzeniach wygląda niesamowicie i intrygująco.

W miarę wzrostu rozeta może osiągnąć nawet do 15-20 cm.

 

Uprawa sukulentów z grupy Eszeweria, jak pielęgnować sukulenty ?

 

ŚWIATŁO: pełne lub częściowe słońce, ekspozycja południowa, wschodnia lub zachodnia. Im więcej światła tym ciemniejsze fioletowo-czerwone liście.

 

TEMPERATURA: Echeveria Bentisukasa dobrze znosi niskie temperatury, nawet na poziomie zera stopni. Ale choć toleruje zimno, to nie radzi sobie z wilgocią i zimnem, dlatego należy ją przenieść z zewnątrz na zimę.

 

PODŁOŻE: dobrze się rozwija w piaszczystej i lekko kwaśnej dobrze przepuszczalnej glebie. Idealnym podłożem jest dedykowane do sukulentów PODŁOŻE SPECJALISTYCZNE (klik)

Latem, przy wysokich temperaturach i mocnym słońcu dobrze jest zasilać roślinę raz w miesiącu nawozem typu BIOHUMUS (klik).

Zimą nawożenie znacznie ograniczamy lub całkowicie eliminujemy.

 

PODLEWANIE: oszczędne, pomiędzy podlewaniami pozwalamy glebie solidnie przeschnąć. W niskich temperaturach należy utrzymywać zarówno glebę jak i liście w suche.

 

 

Eszeweria w doniczce produkcyjnej o średnicy 9 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł!!!

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z WOODY, ROŚLINA Z ZEBRA

Mogą Ci się spodobać