Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

KAKTUS ZYGZAKOWATY Epiphyllum anguliger „Fishbone”

29,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 11-14 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epiphyllum anguliger-kaktus zygzak, kręta droga do ciekawej kolekcji kaktusów.

 

Ta niezwykła roślina egzotyczna znana jest również jako kaktus zygzakowaty lub kaktus fishbone. Swoje oryginalne przezwiska zawdzięcza temu, że rośnie jako spłaszczone, zwisające, mięsiste pędy, o charakterystycznym zygzakowatym kształcie.

 

Wybarwia się równą intensywną zielenią, dzięki czemu wygląda zarówno radośnie i elegancko. Młode pędy często wybarwiają się w kolor pomarańczowy.

 

Jednakże słowo „kaktus” używane w nazwie może być mylące. Roślina ta co prawda pochodzi z Meksyku, jednakże jest epifitem występującym w lasach deszczowych, gdzie porasta korony tropikalnych drzew. Zatem ich rodzinne środowisko jest ciepłe i wilgotne, o dużej ilości jasnego, rozproszonego światła. I takie właśnie warunki będą najlepsze do zdrowego wzrostu rośliny i jej kwitnięcia. A warto o to zadbać, ponieważ Epiphyllum anguliger kwitnie pięknymi, dużymi kwiatami w białym kolorze, które zamykają się na dzień, otwierają wieczorem i pachną oszałamiająco!

Ponadto kaktus fishbone jest łatwy w pielęgnacji, bezpieczny dla zwierząt. Będzie ozdobą dla każdego wnętrza.

 

Jak uprawiać kaktusy epifityczne o długich pedach ?

 

ŚWIATŁO: stanowisko bardzo jasne o rozproszonym świetle.

 

TEMPERATURA: to roślina zdecydowanie ciepłolubna, optymalna temperatura to 16-25°C, ale poradzi sobie również z krótkotrwałymi spadkami nawet do 10°C.

 

PODŁOŻE: dobrze przepuszczalne, silnie próchnicze i o lekko kwaśnym odczynie. Najlepiej użyć gotowej mieszanki DO SUKULENTÓW zmieszanej z SPECJALISTYCZNYM PODŁOŻEM DO EPIFITÓW (klik).

Zasilamy w sezonie wzrostu przy co drugim podlewaniu odżywką z mikro i makroelementami, dostosowaną do sukulentów, a najlepszym będzie w tym przypadku AstVit(klik)

 

PODLEWANIE: podlewamy ostrożnie, pozwalając podłożu solidnie przeschnąć między nawodnieniami . Należy zapewnić roślinie cykliczność okresów mokrych i suchych. Nie należy dopuszczać nie tylko do przelania, ale też do zbyt długich susz.

Natomiast warto zadbać o odpowiednią wilgotność, ustawiając roślinę w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamyczkami i wodą (uważając, aby tafle wody nie dotykała dna doniczki). Świetnie się odnajdzie również w widnym słonecznych łazienkach.

 

KAKTUS ZYGZAKOWATY Epiphyllum anguliger w doniczce o  średnicy 9 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 15 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ 9 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać