Stanowisko Cieniste Stanowisko Cieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

EPIPREMNUM aureum GLOBAL GREEN MEDIUM (don 12 cm)

34,90 

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerskie Epipremnum A. Global Green. Pnącze nowej generacji.

Sprawdź wszystkie dostępne formy Epipremnum Global Green dostępne w naszym e-sklepie (klik)

 Epipremnum Aureum Global Green jest stosunkowo nową odmianą o subtelnych liściach, przyjmujących barwę od jasnozielonej po średnio-zieloną z punktową wariegacją. Jej nieprzeciętna uroda sprawia, że jest rośliną trudno dostępną i zalicza się do roślin kolekcjonerskich. Więc jeśli kochasz niespotykane aczkolwiek łatwe w pielęgnacji rośliny – nie możesz przegapić tej odmiany! Epipremnum Global Green znosi nawet dość ciemne miejsca jednak będzie wówczas mniej wybarwiona. W naszych domach będzie wyglądać zjawiskowo w podwieszanych doniczkach gdzie będzie miała wystraczająco dużo przestrzeni aby stworzyć kaskadę liści.

W dobrych warunkach pędy rośliny mogą osiągnąć długość do 3m. W naturalnym środowisku, czyli lasach deszczowych południowo-wschodniej Azjii, Epipremnum uwielbia porastać dno lasu lub wspinać się po drzewach. Aby Twoja roślina osiągnęła dojrzałość, musi być prowadzona przy podporach takich jak drabinki bambusowe czy palik kokosowy. W ten sposób jej liście mogą osiągnąć nawet 90cm i uzyskają charakterystyczne rozdarcia.

Różnice w wyglądzie, które można uzyskać w różnych warunkach uprawy, sprawiają, że Epipremnum są bardzo ekscytującymi roślinami doniczkowymi, z którymi można eksperymentować i uczyć się od nich.

 

Jakie wymagania mają rośliny domowe z grupy Epipremnum ?

ŚWIATŁO:  preferuje jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Jak w przypadku wszystkich roślin z wariegacją – im więcej światła tym intensywniejsze wybarwienia liści. Należy jednak pamiętać że najlepsze wybarwienie posiadają liście w średnim wieku, więc zaleca się uszczykiwanie końcówek pędów, aby mogły się mocniej krzewić i wybarwiać.

TEMPERATURA: Epipremnum Global Green lubi stała temperaturę w zakresie 20-25 °C. Należy jednak uważać na przeciągi i gwałtowne spadki temperatury.

PODŁOŻE: Epipremnum Global Green jest rośliną domową, dosyć łatwą w uprawie. W zupełności wystarczy mu podłoże uniwersalne MIESZANKA DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik),

W okresie wzrostu (wiosna – jesień) zasilamy roślinę raz/dwa razy w miesiącu nawozem do roślin doniczkowych np BIOHUMUS (klik)

PODLEWANIE:  glebę utrzymujemy w lekkiej wilgotności. Podlewamy ostrożnie, tak aby wierzchnia warstwa gleby przeschła. nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni.

Zimą zmniejszamy częstotliwość podlewania nawet o połowę.

EPIPREMNUM aureum GLOBAL GREEN w  doniczce o średnicy 12 cm. 

 

Waga1 kg
OPCJA:

Roślina na bambusowej podporze, doniczka rozmiar 10 cm

Podlewanie

Stanowisko

,

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać