Stanowisko Cieniste Stanowisko Cieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

EPIPREMNUM aureum GLOBAL GREEN MEDIUM (don 12 cm)

34,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerskie Epipremnum A. Global Green. Pnącze nowej generacji.

Sprawdź wszystkie dostępne formy Epipremnum Global Green dostępne w naszym e-sklepie (klik)

 Epipremnum Aureum Global Green jest stosunkowo nową odmianą o subtelnych liściach, przyjmujących barwę od jasnozielonej po średnio-zieloną z punktową wariegacją. Jej nieprzeciętna uroda sprawia, że jest rośliną trudno dostępną i zalicza się do roślin kolekcjonerskich. Więc jeśli kochasz niespotykane aczkolwiek łatwe w pielęgnacji rośliny – nie możesz przegapić tej odmiany! Epipremnum Global Green znosi nawet dość ciemne miejsca jednak będzie wówczas mniej wybarwiona. W naszych domach będzie wyglądać zjawiskowo w podwieszanych doniczkach gdzie będzie miała wystraczająco dużo przestrzeni aby stworzyć kaskadę liści.

W dobrych warunkach pędy rośliny mogą osiągnąć długość do 3m. W naturalnym środowisku, czyli lasach deszczowych południowo-wschodniej Azjii, Epipremnum uwielbia porastać dno lasu lub wspinać się po drzewach. Aby Twoja roślina osiągnęła dojrzałość, musi być prowadzona przy podporach takich jak drabinki bambusowe czy palik kokosowy. W ten sposób jej liście mogą osiągnąć nawet 90cm i uzyskają charakterystyczne rozdarcia.

Różnice w wyglądzie, które można uzyskać w różnych warunkach uprawy, sprawiają, że Epipremnum są bardzo ekscytującymi roślinami doniczkowymi, z którymi można eksperymentować i uczyć się od nich.

 

Jakie wymagania mają rośliny domowe z grupy Epipremnum ?

ŚWIATŁO:  preferuje jasne stanowiska o rozproszonym świetle. Jak w przypadku wszystkich roślin z wariegacją – im więcej światła tym intensywniejsze wybarwienia liści. Należy jednak pamiętać że najlepsze wybarwienie posiadają liście w średnim wieku, więc zaleca się uszczykiwanie końcówek pędów, aby mogły się mocniej krzewić i wybarwiać.

TEMPERATURA: Epipremnum Global Green lubi stała temperaturę w zakresie 20-25 °C. Należy jednak uważać na przeciągi i gwałtowne spadki temperatury.

PODŁOŻE: Epipremnum Global Green jest rośliną domową, dosyć łatwą w uprawie. W zupełności wystarczy mu podłoże uniwersalne MIESZANKA DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik),

W okresie wzrostu (wiosna – jesień) zasilamy roślinę raz/dwa razy w miesiącu nawozem do roślin doniczkowych np BIOHUMUS (klik)

PODLEWANIE:  glebę utrzymujemy w lekkiej wilgotności. Podlewamy ostrożnie, tak aby wierzchnia warstwa gleby przeschła. nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni.

Zimą zmniejszamy częstotliwość podlewania nawet o połowę.

EPIPREMNUM aureum GLOBAL GREEN w  doniczce o średnicy 12 cm. 

 

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina na bambusowej podporze, doniczka rozmiar 10 cm

Podlewanie

Stanowisko

,

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać