W produkcji

EPIPREMNUM aureum WHITE PANTHER kolekcjoner, doniczka 12 cm

34,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epipremnum A. White Panther – niekłopotliwa i urokliwa roślina kolekcjonerska

 

Mniejsza sadzonka Epipremnum White Panther dostępna jest pod tym linkiem (klik)

 

Chociaż Epipremnum jest jedną z najbardziej popularnych roślin doniczkowych na świecie, to jej odmiana White Panther należy do rzadkości, stanowiąc gratkę dla kolekcjonerów.

Wyróżnia się intrygujący deseniem – sercowate liście, o przyjemnym odcieniu zieleni, na krawędziach wybarwiają się do szlachetnego odcienia kości słoniowej.

 

Pochodząca z Azji Południowo-Wschodniej odmiana ma pokrój pnącza, możne zatem pozwolić jej się piąć po paliku kokosowym, PALIK KOKOSOWY TUTAJ (klik) lub też swobodnie zwisać (uwaga! bez podpory liście mogą osiągać mniejszy rozmiar).

 

Doskonale oczyszcza powietrze z toksyn i neutralizuje szkodliwe promieniowanie, co w połączeniu z niekłopotliwą uprawą sprawia, że jest to roślina idealna również do biura.

 

 

Jakie wymagania mają rośliny domowe z grupy Epipremnum ?

 

 

ŚWIATŁO:  preferuje jasne stanowiska, ale o rozproszonym świetle. Jak w przypadku wszystkich roślin z wariegacją – im więcej światła tym intensywniejsze wybarwienia. Należy jednak pamiętać że bezpośrednie intensywne słońce parzyć liście. Z kolei brązowe plamy są oznaką niedoboru światła.

 

TEMPERATURA: Epipremnum lubi stabilne ciepło naszych mieszkań (18-21 °C). Należy jednak uważać na przeciągi i gwałtowne spadki temperatury.

 

PODŁOŻE: i w tej kwestii Epipremnum jest rośliną prostą w hodowli. W zupełności wystarczy mu podłoże uniwersalne MIESZANKA DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik), aczkolwiek warto je rozluźnić dodając perlitu. Zwiększy to przepustowość i zmniejszy ryzyko gnicia korzeni w zbyt mokrej ziemi.

W okresie wzrostu (wiosna – jesień) zasilamy roślinę raz/dwa razy w miesiącu nawozem do roślin doniczkowych np BIOHUMUS (klik)

 

PODLEWANIE: staramy się utrzymywać glebę w stałej lekkiej wilgotności, ale ostrożnie! nadmiar wody i zbyt częste podlewanie może prowadzić do gnicia korzeni. Dlatego dobrze jest od czasu do czasu pozwolić wierzchniej warstwie ziemi lekko przeschnąć.

Zimą zmniejszamy częstotliwość podlewania.

 

Epipremnum White Panther w  doniczce o średnicy 11 cm. Długość pędów to ok 20 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z COOPER, ROŚLINA Z JAJO, ROŚLINA Z PANTERA

Mogą Ci się spodobać