-43%
Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

EPIPREMNUM MARBLE PLANET ( don 12 cm) PROMO DO 15.07

39,90 

Na stanie

Najniższa cena z 30 dni: 39,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epipremnum Marble Planet o trójwymiarowym marmurkowym wzorze

 

 

Epipremnum Marble Planet charakteryzuje się pięknymi, ciemnozielonymi liśćmi z wypukłymi „bąbelkami”. Tą niezwykłą strukturę blaszki liściowej wzmacnia jej wybarwienie, w którym przeplata się ciemna głęboka zieleń z jaśniejszymi akcentami, tworząc efekt wzoru marmurkowego.

 

Epipremnum Marble Planet jest pnączem, pochodzącym z południowo-wschodniej Azji. Jako młoda roślina rośnie na dnie tropikalnego lasu, a następnie wspina się na drzewa za pomocą korzeni powietrznych. W czasie swojej wędrówki, dojrzewając, zmienia swój rozmiar oraz kształt liści. W fazie młodzieńczej liście są małe i nie wykazują tendencji do wytwarzania wycięć w blaszce liściowej. Wkrótce po znalezieniu podłoża do wspinania się (a także uzyskania większej ilości światła ze względu na dodatkową wysokość) liście szybko stają się większe i przybierają dorosłą formę.

 

Epipremnum Marble Planet to bardzo wdzięczna roślina do uprawy w domu. Jest prosta w pielęgnacji, rośnie szybko, dzięki czemu w krótkim czasie staje się niezwykle efektownym akcentem w aranżacji wnętrz.

 

 

Warunki uprawy Epipremnum Marble Planet

 

ŚWIATŁO:  jasne, ale rozproszone – bezpośrednia ekspozycja na agresywne słońce może powodować oparzenia liści.

 

TEMPERATURA: Epipremnum Marble Planet nie ma pod tym względem dużych wymagań. Przeciętne temperatury mieszkalne (18-21 °C) sprawdzą się idealnie. Należy jednak unikać dużych amplitud, nagłych spadków temperatury oraz przeciągów.

 

PODŁOŻE: preferuje podłoże przepuszczalne, dobrze zdrenowane. Dobrze sprawdzi się mieszanka o sporej zawartości perlitu i kory, która dzięki swojej przewiewności będzie swobodnie przesychać, chroniąc korzenie rośliny przed gniciem. Dobrym podłożem jest uniwersalna mieszanka (klik) lub podłoże do filodendronów (klik).

Średnio raz w miesiącu warto zasilić roślinę nawozem do ozdobnych roślin liściastych BIOHUMUS (klik)

 

PODLEWANIE:  roślinę podlewamy umiarkowanie. Należy unikać przelania lub zbyt częstego nawadniania, ponieważ nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni. Dobrze od czasu do czasu pozwolić glebie przeschnąć.

Choć lubi wilgotne powietrze lepiej ustawić doniczkę w pobliżu nawilżacza lub na tacce z kamykami i wodą (ale uwaga! dno doniczki nie może dotykać tafli wody, aby podłoże nie chłonęło wilgoci od dołu!) niż zraszać, ponieważ roślinom o mocnym kontrastowym wybarwieniu zaleganie wody na liściach szkodzi.

 

 

Epipremnum Marble Planet w doniczce o średnicy 12 cm. 

Waga 1 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce 12 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać