Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

EPIPREMNUM ZŁOCISTE Epipremnum Aureum (don 12 cm)

29,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epipremnum Aureum to najlepsze rośliny domowe o pokroju przewieszającym.

 

Epipremnum złociste Aureum to  urocze pnącze z Wysp Salomona ulokowanych w tropikalnej części  gorącego Pacyfiku. Kwiaty doniczkowe o bardzo bujnym wzroście i  pstrym ulistnieniu. Jej wzrost jest szybki a przyrosty sięgają nawet jednego metra rocznie. Jej żółte smugi na liściach wybarwiają się najlepiej na jasnym stanowisku z rozproszonym światłem słonecznym. Te rośliny doniczkowe mogą rozrastać się w dół do kilku metrów, lub pomagając jej różnymi podporami wspina się wysoko w górę.

 

Jakie wymagania maja kwiaty doniczkowe Epipremnum?

 

Epipremnum złociste Aureum preferuje miejsca z dużą ilością światła, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione. Idealnym stanowiskiem będą parapety wschodnie i miejsca gdzie słońce operuje do 3 godzin dziennie. Lubi podłoże o odczynie lekko kwaśnym z dużą zawartością przepuszczalnych materiałów skalnych jak piasek czy perlit. Pędy rośliny najlepiej przycinać na początku sezonu wegetacyjnego w marcu, aby zagęściła swój pokrój.

 

Roślina doniczkowa ma duże wymagania nawozowe więc powinniśmy w okresie wegetacyjnym od marca do września nawozić ją organicznymi nawozami płynnymi, a jednym z najlepszych jest BIO GARDENA INTERWENCYJNA (klik).

Jeżeli nie preferujesz nawozów płynnych lub nie masz czasu na nawożenie kwiatów doniczkowych, równie dobre będzie podsypanie tej rośliny doniczkowej nawozem długo działającym w ilości 10 gram raz na 3 miesiące GUANO PTAKÓW MORSKICH (klik)

 

Epipremnum Aureum to  roślina domowa w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 12 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  25 cm .

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z STUDS WHITE, ROŚLINA Z MARTIN, ROŚLINA Z KLIN

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać