Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

EPIPREMNUM pinnatum HAPPY LEAF ciekawe przebarwienia.

36,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Epipremnum pinnatum Happy Leaf – szczęście w doniczce!

 

Mniejsza roślina tej odmiany dostępna jest pod tym linkiem (klik)

 

Najpiękniejsze wybarwienia wśród pnących roślin !

 

Ta efektywna roślina kolekcjonerska pochodzi z basenu Oceanu Indyjskiego. I choć początkowo powstała jako mutacja, dość szybko zyskała uznanie wśród kolekcjonerów oryginalnych roślin egzotycznych. Choć obecnie jest oprawiana jako odmienny gatunek – nadal należy do rzadkości i stanowi gratkę dla osób doceniających nietuzinkowe piękno.

 

Podstawą szczęścia tej kolekcjonerskiej rośliny o wdzięcznej nazwie „szczęśliwy liść” jest odpowiednia dawka światła. Dzięki jasnemu stanowisku jej piękne sercowate liście wybarwiają się z soczystej zieleni do eleganckiej kości słoniowej, a nieregularność tych wybarwień nadaje jej modernistyczny i ekstrawagancki wygląd.

 

Liście wraz z wiekiem ciemnieją, ale szybki wzrost rośliny sprawia, że regularnie obradza młodymi jaskrawymi liśćmi. Pokrój pnącza sprawia, że może być hodowana przy wsparciu palika kokosowego (klik) lub też w swobodnym efektownym zwisie. W optymalnych warunkach pędy mogą osiągać nawet do kilkudziesięciu centymetrów.

 

ŚWIATŁO:  jasne, ale rozproszone. Przy wyborze ekspozycji należy pamiętać, że im jaśniejsze stanowisko, tym bardziej różnorodne wybarwienie liści, jednak bezpośrednia ekspozycja na agresywne słońce może powodować oparzenia liści.

 

TEMPERATURA: Epipremnum pinnatum Happy Leaf nie ma pod tym względem dużych wymagań. Przeciętne temperatury mieszkalne (18-21 °C) sprawdzą się idealnie. Należy jednak unikać dużych amplitud, nagłych spadków temperatury oraz przeciągów.

 

PODŁOŻE: preferuje podłoże przepuszczalne, zapewniające swobodny drenaż. Dobrze sprawdzi się mieszanka o sporej zawartości perlitu i kory , która dzięki swojej przewiewności będzie swobodnie przesychać, chroniąc korzenie rośliny przed gniciem. Dobrym podłożem jest też uniwersalna mieszanka DO ROŚLIN ZIELONYCH (klik)

Średnio raz w miesiącu warto zasilić roślinę nawozem do ozdobnych roślin liściastych BIOHUMUS (klik)

 

PODLEWANIE:  roślinę podlewamy umiarkowanie. Dobrze jest utrzymywać glebę w lekkiej wilgoci, ale ostrożnie! należy unikać przelania lub zbyt częstego nawadniania, ponieważ nadmiar wody może prowadzić do gnicia korzeni. Dobrze od czasu do czasu pozwolić glebie lekko przeschnąć.

Choć lubi wilgotne powietrze lepiej ustawić doniczkę w pobliżu nawilżacza lub na tacce z kamykami i wodą (ale uwaga! dno doniczki nie może dotykać tafli wody, aby podłoże nie chłonęło wilgoci od dołu!) niż zraszać, ponieważ roślinom o mocnym kontrastowym wybarwieniu zaleganie wody na liściach szkodzi.

 

 

Epipremnum Happy Leaf w  doniczce o średnicy 12 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 2 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z GOLDBAR, ROŚLINA Z SHELL, ROŚLINA Z JAJO

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać