Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

FIKUS BENGALSKI AUDREY Ficus benghalensis (don 17cm)

69,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Ficus Benghalensis Audrey – drzewo, które natchnęło Buddę

Ficus benghalensis Audrey to drzewo figowe pochodzące z Indii oraz Pakistanu i Sri Lanki, gdzie w naturalnych warunkach dorasta do imponujących rozmiarów, osiągając ponad 30 metrów wysokości, z baldachimem rozpościerającym się do 200 m! Według legendy to właśnie pod tym figowcem medytujący Budda doznał oświecenia.

Jako roślina domowa fikusy bengalskie osiągają „jedynie” do 3 m wysokości. Młode okazy są atrakcyjne i bujne już w młodym wieku. Otwarta struktura drzewa ma szmaragdowo-zielone, owalne liście z wydatnymi, jasnymi żyłkami i aksamitną teksturą. Liście mierzą około 8 cm szerokości na dojrzałych okazach. Kolejną atrakcją jest mocny, jasny pień, który z wiekiem staje się coraz grubszy.

Miss Audrey jest również bardzo przyjazna dla początkujących, więc jest idealnym wyborem zarówno dla nowych rodziców roślin, jak i tych, którzy są profesjonalistami w uprawie domowych dżungli — po prostu trzymaj ją z dala od ciekawskich rąk i łap, ponieważ Ficus benghalensis Audrey jest toksyczny dla ludzi i zwierząt. Dodaj trochę nowoczesnych, minimalistycznych wibracji do swojej kolekcji roślin dzięki temu urzekającemu pięknu.

 

Jakie warunki uprawy musisz zapewnić figowcom ?

ŚWIATŁO: fikus Audrey potrzebuje dużo jasnego ale rozproszonego światła. Bezpośrednie promienie słoneczne mogą poparzyć liście.

TEMPERATURA: Jako roślina z ciepłych rejonów, Ficus benghalensis Audrey lubi temperatury w zakresie 21-26 ° C. Należy unikać zimnych przeciągów oraz spadku temperatury poniżej 16° C

PODŁOŻE: bogate a przede wszystkim dobrze zdrenowane, napowietrzone, rozluźnione perlitem lub chipsami kokosowymi. Idealnie sprawdzi się MIESZANKA DO ROŚLIN DOMOWYCH (klik)

W okresie wegetacji dobrze zasilać roślinę raz/dwa razy w miesiącu odżywką do roślin zielonych BIOHUMUS (klik)

PODLEWANIE: fikus bengalski Audrey nie lubi przelania, dlatego pozwól wierzchniej warstwie gleby wyschnąć między podlewaniami. Nieprawidłowe podlewanie może powodować opadanie liści. Lepiej podlać mniej niż przelać. Ficus benghalensis lubi podwyższona wilgotność powietrza dlatego warto go zraszać. Kurz z liści należy usuwać miękką wilgotną szmatką.

 

Ficus benghalensis Audrey doniczce o średnicy 17 cm. Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 4 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 17 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać