Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

FILODENDRON FUZZY PETIOLE Philodendron (don 11 cm)

49,90 

Pozostało tylko: 2

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerski filodendron Fuzzy Petiole z Ekwadoru.

 

Większa sadzonka filodendrona Fuzzy Petiole dostępna tutaj (klik)

 

Filodendron Fuzzy Petiole to stosunkowo nowo odkryta odmiana bez oficjalnej nazwy dlatego swoją potoczną nazwę zawdzięcza nietuzinkowym łodygom. Kontrast między zielenią liścia a czerwonym ogonkiem gęsto okrytym szczeciną jest oszałamiający. To czyni ten gatunek wspaniałym okazem w każdej kolekcji!

 

Naturalnym środowiskiem filodendrona Fuzzy Petiole jest dolina rzeki Rio Nangaritza na południu Ekwadoru, gdzie porasta lasy tropikalne jako pnącze. Ze względu na występowanie tego gatunku tylko w jednym miejscu na świecie, jest on niezwykle rzadki a co za tym idzie – pożądany przez kolekcjonerów tych roślin.

 

Duże, sercowate liście filodendrona Fuzzy Petiole przyjmują barwę stonowanej zieleni z ciemniejszym żyłkowaniem a ich lekko skórzasta powierzchnia jest matowa i aksamitna w dotyku. W odróżnieniu od innych filodendronów liście  Fuzzy Petiole są delikatne i podatne na rozrywanie co jest naturalnym zjawiskiem dla tej odmiany.

Filodendron Fuzzy Petiole to jednak nie tylko piękne liście. Charakterystyczną cechą tej odmiany filodendrona są ogonki liściowe, których czerwone zabarwienie oraz gęsta szczecina twardych włosków wyróżnia się na tle zielonych liści tworząc spektakularny efekt wzmocniony przez pojawiające się młode liście w odcieniach różu i brązu.

 

Philodendron Fuzzy Petiole to łatwa w użyciu i bardzo satysfakcjonująca roślina doniczkowa zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych rodziców roślin! Bardzo dobrze dopasowuje się do różnych warunków, dzięki czemu jest idealnym wyborem do pomieszczenia o słabszym oświetleniu. Ta roślina wybaczy ci również, jeśli czasami zapomnisz ją podlać.

 

 

Jak pielęgnować kolekcjonerskiego filodendrona Fuzzy Petiole ?

 

Dowiedz się więcej klikając w ten link (klik)

 

 

 

FILODENDRON Fuzzy Petiole w  doniczce o średnicy 11 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 30 cm

 

Waga 3 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 11 cm

Podlewanie

Trudność uprawy

Stanowisko

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać