Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON FUZZY PETIOLE Philodendron (don 15cm)

69,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 3-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
przy temperaturze poniżej 5ºC do każdej przesyłki zawierającej rośliny dodajemy heatpack - wkład grzewczy!
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Filodendron Fuzzy Petiole

 

Filodendron Fuzzy Petiole to stosunkowo nowo odkryta odmiana bez oficjalnej nazwy dlatego swoją potoczną nazwę zawdzięcza nietuzinkowym łodygom. Kontrast między zielenią liścia a czerwonym ogonkiem gęsto okrytym szczeciną jest oszałamiający. To czyni ten gatunek wspaniałym okazem w każdej kolekcji!

 

Naturalnym środowiskiem filodendrona Fuzzy Petiole jest dolina rzeki Rio Nangaritza na południu Ekwadoru, gdzie porasta lasy tropikalne jako pnącze. Ze względu na występowanie tego gatunku tylko w jednym miejscu na świecie, jest on niezwykle rzadki a co za tym idzie – pożądany przez kolekcjonerów tych roślin.

 

Duże, sercowate liście filodendrona Fuzzy Petiole przyjmują barwę stonowanej zieleni z ciemniejszym żyłkowaniem a ich lekko skórzasta powierzchnia jest matowa i aksamitna w dotyku. W odróżnieniu od innych filodendronów liście  Fuzzy Petiole są delikatne i podatne na rozrywanie co jest naturalnym zjawiskiem dla tej odmiany.

Filodendron Fuzzy Petiole to jednak nie tylko piękne liście. Charakterystyczną cechą tej odmiany filodendrona są ogonki liściowe, których czerwone zabarwienie oraz gęsta szczecina twardych włosków wyróżnia się na tle zielonych liści tworząc spektakularny efekt wzmocniony przez pojawiające się młode liście w odcieniach różu i brązu.

 

Philodendron Fuzzy Petiole to łatwa w użyciu i bardzo satysfakcjonująca roślina doniczkowa zarówno dla początkujących, jak i bardziej doświadczonych rodziców roślin! Bardzo dobrze dopasowuje się do różnych warunków, dzięki czemu jest idealnym wyborem do pomieszczenia o słabszym oświetleniu. Ta roślina wybaczy ci również, jeśli czasami zapomnisz ją podlać.

 

Jak pielęgnować kolekcjonerskiego filodendrona Fuzzy Petiole ?

 

ŚWIATŁO: Najlepiej sprawdzi się wschodnia ekspozycja, gdzie roślina będzie miała zapewnione jasne, pośrednie światło przez większą część dnia i trochę bezpośredniego porannego i łagodnego światła słonecznego.  W przeciwnym razie należy odsunąć roślinę od okna i zapewnić filtrowanie promieni słonecznych.

 

TEMPERATURA: najlepsza temperatura to 18 – 25°C. Źle znosi przeciągi oraz gwałtowne i długotrwałe spadki temperatur.

 

PODŁOŻE: podłoże powinno być przepuszczalne, bogate w materię organiczną, dobrze zdrenowane. Świetnie sprawdzi się specjalistyczna mieszanka do filodendronów (dostępna tutaj)  lub ziemia uniwersalna rozluźniona perlitem, korą lub chipsami kokosowymi.

Od wiosny do jesieni zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem do zielonych roślin doniczkowych, a idealnym o zrównoważonych wartościach będzie ASTVIT (klik)

 

PODLEWANIE: lepiej znosi podsuszenie niż przelanie, dlatego należy podlewać umiarkowanie, miękką wodą, dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie.

Preferuje wysoką wilgotność powietrza, na poziomie ok. 70%. Dlatego roślinę najlepiej ustawić  w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą. Jej welwetowe liście nie przepadają za przecieraniem.

Warto też grupować razem rośliny doniczkowe. Ustawianie ich blisko siebie pozwala im utworzyć naturalną wilgotną atmosferę, podobną do ich rodzimego środowiska.

 

 

 

FILODENDRON Fuzzy Petiole w  doniczce o średnicy 15 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm

Waga 4 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej rozmiar 19 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać