Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Pozostało tylko: 2

FILODENDRON MCCOLLEY’S FINALE Philodendron

59,90 

Pozostało tylko: 2

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerski Philodendron McColley’s Finale z wyrafinowaną paletą barw liści

 

 

Przedstawiamy wyjątkowo pięknego filodendrona McColley’s Finale, którego wyjątkowe spektrum barw przyciąga uwagę. Młode okazy są niezwykle podobne do dobrze już Wam znanego Filodendrona Prince of Orange i trudno je odróżnić w początkowym etapie wzrostu. Dopiero po dwóch tygodniach można zauważyć różnicę, gdy młode pomarańczowe liście zaczynają się przebarwiać ku ciemnej czerwieni by ostatecznie przybrać barwę intensywnej zieleni jako dojrzałe liście.

 

Liczne duże liście wyrastają na wzniesionych pędach, które łączą się u nasady, tworząc krzew o stosunkowo małej wysokości, w porównaniu do innych filodendronów. W warunkach domowych Philodendron McColley’s Finale dorasta do ok 45 – 60 cm wysokości.

 

Philodendron McColley Finale jest hybrydą stworzoną przez Roberta H. McColleya pod koniec lat 60. XX wieku. Wiele cech dzieli z innymi opatentowanymi filodendronami, takimi jak Prince of Orange, Royal King i Black Cardinal.

 

Niezależnie od tych faktów, Philodendron McColley Finale jest niewątpliwie piękną rośliną domową, która ożywi i nada kolorów nowoczesnym wnętrzom a przy tym jest naszym sprzymierzeńcem w oczyszczaniu powietrza w naszym otoczeniu.

 

 

Jak pielęgnować Philodendron Mccolley’s Finale ?

 

Philodendron McColley Finale potrzebuje jasnego stanowiska z rozproszonym światłem.  Optymalne dla niego temperatury oscylują w granicach 18 – 25°C z wilgotnością powietrza ok 50 – 60 %. Podłoże dla McColley Finale powinno być przepuszczalne, napowietrzone i dobrze zdrenowane jak np. nasze specjalistyczne podłoże do filodendronów (klik).

Filodendrony nie lubią zbyt wilgotnej gleby dlatego rośliny te podlewamy dopiero gdy górna warstwa podłoża dobrze przeschnie. Najlepiej zrobić to odstaną, miękką wodą w temperaturze pokojowej.

Nawożenie stosujemy w okresie wegetacyjnym a najlepiej w tym celu się sprawdzi nawóz BIOGARDENA (klik).

 

Liście należy regularnie przecierać miękką ściereczką aby usunąć kurz.

 

 

 

 Philodendron Mccolley’s Finale w  doniczce o średnicy 12 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 20 cm

 

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 9 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać