Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON MCCOLLEY’S FINALE Philodendron (don 15cm)

69,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Kolekcjonerski Philodendron McColley’s Finale z wyrafinowaną paletą barw liści

Wybarwienie liści zmienia się wraz z zmianą pory roku, zimą barwy wpadają w czerwień i brąz, latem wybarwia się na pomarańczowo.

Przedstawiamy wyjątkowo pięknego filodendrona McColley’s Finale, którego wyjątkowe spektrum barw przyciąga uwagę. Młode okazy są niezwykle podobne do dobrze już Wam znanego Filodendrona Prince of Orange i trudno je odróżnić w początkowym etapie wzrostu. Dopiero po dwóch tygodniach można zauważyć różnicę, gdy młode pomarańczowe liście zaczynają się przebarwiać ku ciemnej czerwieni by ostatecznie przybrać barwę intensywnej zieleni jako dojrzałe liście. Liczne duże liście wyrastają na wzniesionych pędach, które łączą się u nasady, tworząc krzew o stosunkowo małej wysokości, w porównaniu do innych filodendronów. W warunkach domowych Philodendron McColley’s Finale dorasta do ok 45 – 60 cm wysokości.

 

Philodendron McColley Finale jest hybrydą stworzoną przez Roberta H. McColleya pod koniec lat 60. XX wieku. Wiele cech dzieli z innymi opatentowanymi filodendronami, takimi jak Prince of Orange, Royal King i Black Cardinal. Niezależnie od tych faktów, Philodendron McColley Finale jest niewątpliwie piękną rośliną domową, która ożywi i nada kolorów nowoczesnym wnętrzom a przy tym jest naszym sprzymierzeńcem w oczyszczaniu powietrza w naszym otoczeniu. Liście należy regularnie przecierać miękką ściereczką aby usunąć kurz.

 

Jak pielęgnować Philodendron Mccolley’s Finale ?

 

STANOWISKO: Philodendron McColley Finale potrzebuje jasnego stanowiska z rozproszonym światłem.  Optymalne dla niego temperatury oscylują w granicach 18 – 25°C z wilgotnością powietrza ok 50 – 60 %.

PODŁOŻE: Podłoże dla McColley Finale powinno być przepuszczalne, napowietrzone i dobrze zdrenowane jak np. nasze specjalistyczne podłoże do filodendronów (klik).

PODLEWANIE: Filodendrony nie lubią zbyt wilgotnej gleby dlatego rośliny te podlewamy dopiero gdy górna warstwa podłoża dobrze przeschnie. Najlepiej zrobić to odstaną, miękką wodą w temperaturze pokojowej. Nawożenie stosujemy w okresie wegetacyjnym a najlepiej w tym celu się sprawdzi nawóz BIOGARDENA (klik).

 Philodendron Mccolley’s Finale w  doniczce o średnicy 15 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm

Waga 1 kg
OPCJA:

ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 9 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać