Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON MOONLIGHT XL Philodendron

249,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Moonlight – fluorescencyjny szał!

 

Mała roślina do samodzielnej uprawy dostępna tutaj (klik)

 

Średniej wielkości sadzonka tej odmiany dostępna pod tym linkiem (klik)

 

Ta piękna roślina doniczkowa rozjaśni każde wnętrze i da Wam mnóstwo radości! Jej soczysta, wręcz fluorescencyjna zieleń cieszy oko i sprawia, że usta same układają się w uśmiech, a powietrze wydaje się być czystsze. Czy tylko wydaje…? Philodendron Moonlight świetnie filtruje i oczyszcza powietrze ze szkodliwych toksyn, dlatego świetnie sprawdzi się również w pomieszczeniach biurowych, neutralizując powietrze.

Na dodatek jest bezproblemowy i łatwy w pielęgnacji.

 

Nie jest to co prawda częste, ale przy odpowiednich warunkach może zakwitnąć typowym dla filodendronów kolbiastym kwiatem.

 

Uwaga! Jeżeli liście będą blaknąć to oznacza, że roślina ma za mało wapnia i magnezu, które są dla nich niezbędnymi składnikami odżywczymi.

 

W przeciwieństwie do większości filodendronów ma porost krzaczasty, więc nie potrzebuje podpórek. W odpowiednich warunkach potrafi osiągnąć nawet powyżej 50 cm wysokości taką samą rozłożystość.

 

Czy rośliny kolekcjonerskie domowe są trudne w uprawie ?

 

ŚWIATŁO:  jasne stanowisko z rozproszonym światłem. W przypadku południowej ekspozycji należy stawiać go bezpośrednio przy oknie. Dobrze poradzi sobie również w półcieniu, ale wtedy kolor liści może stracić na intensywności.

 

TEMPERATURA: raczej ciepłolubny, zadowoli się przeciętnymi temperaturami naszych mieszkań (19 – 24℃). Nie należy narażać go na przeciągi ani na spadek temperatury poniżej 15℃.

 

PODŁOŻE: preferują luźną, dobrze przepuszczalną glebę, bogatą w materię organiczną. Idealnie sprawdzi się mieszanki do filodendronów PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW TUTAJ (klik)

Od marca do września poleca się zasilać roślinę raz na dwa tygodnie nawozem do zielonych roślin doniczkowych BIOHUMUS (klik)

Ze względu na rozrost korzeni wymagają regularnego przesadzania co 1 rok.

 

PODLEWANIE: preferuje stałą lekką wilgotność podłoża, dlatego należy podlewać go regularnie, jednak pozwalając wierzchniej warstwie delikatnie przeschnąć.

Ceni wysoką wilgotność powietrza, dlatego dobrze go regularnie zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką.

 

Opadające liście mogą oznaczać, że roślina otrzymuje za dużo lub za mało wody. Ale liście szybko wracają do zdrowia, gdy poprawisz harmonogram podlewania.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

 

Philodendron Moonlight w  doniczce o średnicy 17 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 60 cm

Waga 6 kg
NUMER ROŚLINY:

NR 1, NR 2, NR 3, NR 4, NR 5

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać