Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON PARAISO VERDE VARIEGATA NR 1 (don 14cm)

199,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

„Paraiso Verde” po hiszpańsku znaczy Zielony Raj. Unikatowy Philodendron Paraiso verde variegata to bardzo pożądany kolekcjonerski okaz szybko rosnącego filodendron.

UWAGA: KUPUJESZ ROŚLINĘ WIDOCZNĄ NA ZDJĘCIU, FILODENDRON PARAISO VERDE VARIEGATA ZOSTAŁ W WRZEŚNIU 2023 roku PRZESADZONY DO SPECJALISTYCZNEGO PODŁOŻA DLA FILODENDRONÓW.

Rzadki aroid, jego nazwa pochodzi od niezwykłego wyglądu liści z jasnymi przebarwieniami. Podłużne liście są zdobione charakterystyczną mozaiką wielu odcieni zieleni i kremu, każdy liść jest unikatowy i niepowtarzalny.  Filodendron ten znany jest także pod nazwą `Marina Ruy Barbosa`. Odmiana filodendrona lubi rosnąć w oparciu o podpory bambusowe lub paliki kokosowe (klik) .Jeśli chcesz, aby Philodendron Paraiso Verde variegata wybarwiał się jak najmocniej, zapewnij mu jasne stanowisko z odpowiednia wilgotnością i temperaturą w granicach 20 st C. Ze względu na swoją prostotę w hodowli i utrzymaniu, nadaje się także dla osób początkujących jak i dla profesjonalistów.

 

Jak uprawiać Filodendrona Paraiso verde variegata ?

STANOWISKO:  Jasne o rozproszonym świetle. Bezpośrednie światło słoneczne może prowadzić do powstawania poparzeń na liściach. Zima można go doświetlać sztucznym oświetleniem.
Philodendrony o jasnych wybarwieniach wymagają nieco więcej światła. Dla tych odmian odpowiednim będzie parapet okna wschodniego lub zachodniego. Należy unikać przeciągów.
TEMPERATURA: Jak wszystkie rośliny aroidy lubi temperatury w granicach 20-25 st C i wysoką wilgotność powietrza ok 70%.
PODLEWANIE: Podlewamy, gdy połowa ziemi w doniczce przeschnie. W przypadku uprawy filodendronów, bardzo ważne jest odpowiednie podłoże TUTAJ SPECJALNE PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW (klik)

NAWOŻENIE: Philodendrony nawozi się w okresie wzmożonej wegetacji, czyli od marca do września. Odmiany o ciekawych wybarwieniach, wymagać będą nawozu do roślin kwitnących.

Do zasilania dobrze jest używać nawozów z aminokwasami typu BioGardena interwencyjna (klik) lub BIOHUMUSU (klik). Rośliny nawozimy w okresie wegetacji raz na dwa tygodnie, zimą w połowie dawki.

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

FILODENDRON PARAISO VERDE VARIEGATA w  doniczce o średnicy 14 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm

Waga 3 kg
OPCJA:

DUŻA ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 14 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać