Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

FILODENDRON PNĄCY Philodendron Scandens Micans z bambusem (don 12 cm)

64,90 

Na stanie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Scandens Micans na kratce bambusowej– aksamitna elegancja rodem z Karaibów

 

 Mniejsza roślina tej ciekawej odmiany tutaj (klik)

Oryginalny i elegancki Philodendron Scandens Micans to prawdziwy rarytas dla wszystkich kolekcjonerów nietuzinkowych okazów! To pochodzące z Ameryki Środkowej i części Karaibów pnącze jest łatwe w uprawie i ozdobi nasze wnętrza dzięki niezwykle oryginalnemu – zarówno w kształcie jak i barwie – ulistowieniu. Młode, zielono-czerwone liście mają owalny kształt i są ostro zakończone. Wraz ze wzrostem ciemnieją do intensywnej, chwilami niemal czarnej zieleni, a dzięki wcięciu u nasady stają się sercowate. Przez cały okres zachowują wyraźnie jaśniejsze żyłkowanie i aksamitność. Szybki wzrost (nawet do 80 cm rocznie!) oraz pokrój pnącza stwarzają wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych – roślinę można poprowadzić po kratownicach lub palikach kokosowych (klik) albo też podwiesić i pozwolić jej rosnąć w swobodnym i efektownym zwisie.

Z kolei regularne przycinanie pobudzi roślinę do krzewienia się. Dzięki łatwości uprawy Philodendron Scandens Micans sprawdzi się nie tylko jako gratka dla kolekcjonerów, ale też idealna roślina dla początkujących florystów.

Jakie warunki uprawy lubią rośliny egzotyczne z grupy filodendron micans?

ŚWIATŁO: Philodendron Scandens Micans jest rośliną bardzo tolerancyjną. Dobrze znosi stanowiska od jasnych do półcienistych, więc można ją eksponować w dowolny sposób.

Należy jednak pamiętać, że z jednej strony im mniej światła tym powolniejszy wzrost, z drugiej zaś –bezpośrednia ekspozycja na zbyt mocne słońce może prowadzić do oparzeń. Jeżeli liście zaczną żółknąć – przestaw roślinę do półcienia.

TEMPERATURA: dobrze sobie poradzi w temperaturach pomiędzy 18 a 25℃. Zimą w stanie spoczynku preferuje chłód (15℃). Jak wszystkie rośliny egzotyczne nie toleruje przeciągów.

PODŁOŻE: do uprawy tej odmiany sprawdzi się zarówno specjalistyczna mieszanka do roślin zielonych (klik), jak i uniwersalna ziemia rozluźniona keramzytem, perlitem i korą.

Natomiast ze względu na szybki wzrost wymaga regularnego zasilania nawozem mineralnym lub organicznym, przeznaczonym do pielęgnacji roślin zielonych np BIOHUMUS (klik). Nawozimywiosną i latem co dwa tygodnie, a jesienią i zimą raz w miesiącu.

PODLEWANIE: choć lubi regularne nawadnianie, to zdecydowanie lepiej zniesie chwilowe przesuszenie niż długotrwałe przelanie. Podlewamy miękką wodą w temperaturze pokojowej dopiero, gdy wierzchnia warstwa lekko przeschnie. Nie wymaga specjalnie wysokiej wilgotności, ale warto regularnie zrosić liście. Brak odpowiedniej wilgotności zasygnalizuje przyschnięciami na końcówkach liści.

 

Philodendron Scandens Micans w  doniczce o średnicy 12 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 35 cm.

Waga 2 kg
OPCJA:

Roślina z podporą bambusową, średnica doniczki 12 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać