-44%
Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
Na stanie

FILODENDRON RING OF FIRE Philodendron narrow variegata HIT (don 12 cm) PROMO DO 30.06

49,90 

Na stanie

Najniższa cena z 30 dni: 49,90 

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 4-5 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron Ring of Fire, to tygrysi ząb wśród kolekcjonerskich roślin, jeden z lepiej wybarwiających się kolekcjonerów.

Filodendron 'Ring of Fire’ to burza kolorów ognia, kości słoniowej i soczystej zieleni. Dodatkowo odmiana narrow ma liście w formie piły, co dodaje mu pazura. Świetna okazja dla kolekcjonerów do zabserwowanie kilku etapów rozwoju liści z kolorystyczną paletą barw.   Kolory na liściach przechodzą w trakcie wzrostu od kremowego do jasnozielonego pomarańczowego, nawet do czerwonego.

Liście u dojrzałych osobników mogą mieć nawet 30 cm szerokości i 80 cm długości. Docelowa wysokość roślin to 100 cm wysokości.

Philodendron „Ring of Fire’ jest rośliną mało wymagającą i łatwą w uprawie. Ring of Fire rośnie dość wolno, jednak każdy liść z pewnością przyniesie dużo radości właścicielowi.

 

Jak uprawiać roślinę z grupy Philodendron narrow variegata Ring of Fire ?

 

STANOWISKO: Preferuje stanowisko delikatnie zacienione z pośrednim światłem słonecznym. Jasne stanowiska pomagają mu w wybarwianiu liści. Bezpośrednie światło słoneczne może prowadzić do powstawania poparzeń na liściach. Zimą można go doświetlać sztucznym oświetleniem.

 

TEMPERATURA: Temperatury w granicach 20-25 st C i wysoką wilgotność powietrza ok 70%.

 

PODLEWANIE: Podlewamy, gdy połowa ziemi w doniczce przeschnie. W przypadku uprawy filodendronów, bardzo ważne jest odpowiednie podłoże TUTAJ SPECJALNE PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW (klik)

 

NAWOŻENIE: Philodendrony nawozi się w okresie wzmożonej wegetacji, czyli od marca do września. Odmiany o ciekawych wybarwieniach, wymagać będą nawozu do roślin kwitnących.

Do zasilania dobrze jest używać nawozów z aminokwasami typu BioGardena interwencyjna (klik) lub BIOHUMUSU (klik). Rośliny nawozimy w okresie wegetacji raz na dwa tygodnie, zimą w połowie dawki.

 

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

 

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

 

FILODENDRON RING OF FIRE w  doniczce o średnicy 12 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 25 cm

Waga 3 kg
OPCJA:

DUŻA ROŚLINA W DONICZCE PRODUKCYJNEJ średnicy 12 cm

Trudność uprawy

Stanowisko

Podlewanie

Mogą Ci się spodobać