Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Umiarkowanie Podlewanie Umiarkowanie
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

FILODENDRON WHITE PRINCESS XL NR 2 (don 17 cm)

149,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 10-11 dni roboczych
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Philodendron WHITE PRINCESS – ozdoba każdego pokoju!!

 

UWAGA: Kupujesz roślinę widoczna na zdjęciu.

 

Każdy z liści jest niepowtarzalny, co sprawia, że Philodendrom White Princess jest przedmiotem pożądania wielbicieli form variegata. Ta urocza dama tworzy piękne plamy czystej bieli na liściach i posiada różowawe brzegi ogonków. Philodendron White Princess jest tak zwaną 'samokierującą się’ odmianą filodendrona. Oznacza to, że ma liście, które są rozmieszczone tak blisko łodygi, że łodyga nie jest widoczna, dopóki dolne liście nie zaczną naturalnie opadać. To czyni go wyjątkowym spośród większości innych filodendronów, które są wyraźnie podobne do winorośli. Biała Księżniczka na swoich liściach wytwarza liczne plamki od szarości i jasnej zieleni do czystej bieli. Obecność licznych wariegacji sprawia, że Księżniczka rośnie wolniej niż jej zieloni kuzyni, dorastając do 1m w warunkach domowych. Liczba wariegacji oraz ich intensywność może się zmieniać w zależności od wieku rośliny oraz warunków uprawy. Filodendrony White Princess to wspaniałe rośliny doniczkowe ze względu na obfitość pięknych liści  i sztywnych łodyg, które pozwalają im pozostać w pozycji pionowej przez wiele lat. Są również wyjątkowo dobre w filtrowaniu szkodliwych chemikaliów z powietrza, takich jak benzen!

Zaproś Księżniczkę do swojego domu już dziś !

 

Jakie wymagania mają filodendrony White Princess?

ŚWIATŁO: preferuje stanowiska o świetle rozproszonym lub delikatnym półcieniu. Bezpośrednie słońce może prowadzić do poparzeń liści. Z kolei zbyt mało światła wpłynie niekorzystnie zarówno na wzrost jak i wybarwienie rośliny.

TEMPERATURA: najlepsza temperatura to 18 – 25°C. Należy unikać spadków poniżej 14°C oraz przeciągów.

PODŁOŻE: preferuje dobrze przepuszczalne, luźne podłoże, bogate w materię organiczną. Świetnie sprawdzi się gotowa mieszanka do filodendronów PODŁOŻE DO FILODENDRONÓW TUTAJ lub ziemia uniwersalna mocno rozluźniona perlitem (klik), korą lub chipsami kokosowymi.

PODLEWANIE: lepiej znosi podsuszenie niż przelanie, dlatego należy podlewać umiarkowanie miękką wodą, dopiero, gdy wierzchnia warstwa gleby przeschnie. Preferuje wysoką wilgotność powietrza, na poziomie ok.60- 70%. Aby mu ją zapewnić warto ustawić donicę w pobliżu nawilżacza lub na tacy wypełnionej kamieniami i wodą, regularne zraszać wodą, a liście przecierać miękką wilgotną szmatką. Od wiosny do jesieni zasilamy raz na dwa tygodnie nawozem do zielonych roślin doniczkowych, a w ostatnim czasie bardzo dobrze sprawdzają sie nam nawozy ASTVIT (klik) o zrównoważonych składnikach.

Jakie doniczki użyć do przesadzania filodendronów ? (klik)

Podłoże idealne do przesadzania tej rośliny (klik)

 Oryginalny Philodendron White Princess w  doniczce produkcyjnej o średnicy 17 cm.  Wysokość rośliny z doniczką to 40 cm

Waga 5 kg
OPCJA:

Roślina w doniczce produkcyjnej 17 cm

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Mogą Ci się spodobać