W produkcji

FITONIA Fittonia verschaffelti Forest Flame

18,90 

Brak w magazynie

Chcesz otrzymać powiadomienie, gdy produkt będzie ponownie dostępny?

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia to około 3 dni robocze.
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny.
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Fitonia ta ma czerwoną barwę unerwienia !

 

Czerwona siateczka żyłek, karbowane brzegi liści, płożący pokrój.

Te wszystkie cechy posiada niesamowita roślina doniczkowa fitonia Forest Flame. Przywędrowała do naszych domów prosto z tropikalnych lasów równikowych. Bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom lasów w szkle, zyskuje coraz większa sławę wśród amatorów ogrodnictwa, dzięki swej niepowtarzalnej urodzie liści i łodyg. Występuje  naturalnie na terenie lasów deszczowych, dlatego należy zapewnić jej warunki zbliżone do tych które panują w tropikalnych lasach.

 

Jak uprawiać fitonie? jakie wymagania ma fittonia?

 

Roślinę stawiamy na jasnym stanowisku z dużą ilością rozproszonego światła. Kocha wysoką wilgotność powietrza dlatego jest to świetna propozycja do jasnych łazienek, można również postawić doniczkę na wilgotnym keramzycie, który oddając wilgoć zadba o optymalny mikroklimat. Ważna kwestią jest odpowiednie podlewanie, czyli dbamy o to by ziemia była delikatnie wilgotna a nawet pozwalamy jej przeschnąć miedzy podlewaniami. Był zachowała piękny wygląd zasilamy ja raz na dwa tygodnie od kwietna do września BIOHUMUSEM (link). Warto przycinać raz na jakiś czas końcówki łodyżek tak by roślina zachowała gesty, zwarty pokrój. Jako ciekawostkę warto wspomnieć że ze względu na cechy jakie posiada jest rośliną która idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju lasów w szkle i paludariów. Paludarium to zamknięte terrarium zawierające ziemię i zbiorniki wodne

 

Sama roślina w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 8,5 cm. Wysokość rośliny wraz z osłonką to  10 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga 1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z ZEBRA

Mogą Ci się spodobać