W produkcji

FITONIA Fittonia verschaffelti Mosaic Skeleton

18,90 

Brak w magazynie

czas wysyłki 1-2 dni roboczych
gratis roślina niespodzianka do każdego zamówienia
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Niezwykła i jedyna taka barwa liści na świecie! Tylko fitonia.

 

Różowa siateczka żyłek, gładkie brzegi liści, płożący pokrój.

Te wszystkie cechy posiada ta niesamowita roślina która przywędrowała na nasze parapety prosto z tropikalnych lasów równikowych. Bardzo dobrze znana wszystkim miłośnikom lasów w szkle Fittonia Mosaic Skeleton zyskuje coraz większa sławę wśród amatorów ogrodnictwa, dzięki swej niepowtarzalnej urodzie. Fitonia w przyrodzie występuje na terenie lasów deszczowych, dlatego należy zapewnić jej w naszych domach warunki zbliżone do tych które panują w jej naturalnym miejscu występowania.

 

Jak uprawiać fitonie? jakie wymagania ma fittonia ?

 

Roślinę stawiamy na jasnym stanowisku z dużą ilością rozproszonego światła. Kocha wysoką wilgotność powietrza dlatego jest to świetna propozycja do jasnych łazienek, można również postawić doniczkę na wilgotnym keramzycie, który oddając wilgoć zadba o optymalny mikroklimat. Ważna kwestią jest odpowiednie podlewanie, czyli dbamy o to by ziemia była delikatnie wilgotna a nawet pozwalamy jej przeschnąć miedzy podlewaniami. Był zachowała piękny wygląd zasilamy ja raz na dwa tygodnie od kwietna do września BIOHUMUSEM (link). Warto przycinać raz na jakiś czas końcówki łodyżek tak by roślina zachowała gesty, zwarty pokrój. Jako ciekawostkę warto wspomnieć że ze względu na cechy jakie posiada jest rośliną która idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju lasów w szkle i paludariów. Paludarium to zamknięte terrarium zawierające ziemię i zbiorniki wodne

 

Sama roślina w doniczce produkcyjnej o rozmiarze 8,5 cm. Wysokość rośliny 10 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie.

 

WYSYŁAMY NA CAŁĄ POLSKĘ!!!!  WYSYŁKA  OD 9,90 zł !!!

Waga1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z CLASSIC, ROŚLINA Z ZEBRA

Mogą Ci się spodobać