Stanowisko Półcieniste Stanowisko Półcieniste
Podlewanie Mało wody Podlewanie Mało wody
UprawaŁatwe UprawaŁatwe
W produkcji

HATIORA salicornioides

19,90 

Brak w magazynie

aktualny czas oczekiwania na realizację zamówienia: 2-3 dni robocze
gratis roślinna niespodzianka do każdego zamówienia zawierającego rośliny
wkład grzewczy do każdej roślinnej przesyłki
30 dni na zwrot
Rośliny starannie zabezpieczone
Ponad 60 lat tradycji w uprawie roślin
Darmowa wysyłka od 295 zł

Hatiora czy Rhipsalis, jaka jest różnica?

 

Te podobne do siebie patyczaki mają bardzo zbliżony wygląd i wymagania. Różnica pochodzenia gatunkowego sprawia jednak, że należą do zupełnie innej grupy roślin.

 

Hatiora tak jak Rhipsalis , Lepismium i Schlumbergera należy do rodziny kaktusowatych i podrodziny Rhipsalidoideae, dlatego wszystkie te gatunki czasami nazywane są „Ripsalisami”.

 

Jeżeli jesteś kolekcjonerem sukulentów tego rodzaju, to Hatiora wpasuje się idealnie do każdych warunków domowych. Roślina domowa tego rodzaju jest wspaniałym uzupełnieniem Twoich sukulentów.

Patyczak ten tworzy krzaczastą kopułkę, a z czasem jego łodygi drewnieją i przewieszają się w dół, tworząc zielone wodospady grubych gałązek. Pędy te pełnią funkcję liści w procesach fotosyntezy i są magazynem wody podczas suszy.

 

Pielęgnacja roślin z grupy Hatiora, jak uprawiać te rośliny domowe?

 

Patyczak o małych wymaganiach. Siedliskiem Hatiory w środowisku naturalnym są inne rośliny, na których jednak nie pasożytuje. Odżywia się substancjami organicznymi występującymi w korze egzotycznych drzew. Epifit lubi bardzo przepuszczalne podłoże z domieszką kory, i włókien  kokosowych. Niezbędne jest też dodanie do podłoża substancji organicznej w postaci humusu oraz piasku i perlitu do dobrej regulacji stosunków wodno powietrznych. Należy je podlewać z wyczuciem raz na dwa tygodnie. Do podlewania sukulentów można używać ręcznych spryskiwaczy, aby nie przelać podłoża. Roślina domowa lubi zraszanie po liściach (pędach).

 

 

HATIORA salicornioides w doniczce produkcyjnej  o średnicy 10,5 cm. Wysokość rośliny wraz z doniczką to  15 cm.

 

Zdjęcia w galerii przedstawiają roślinę w przykładowych doniczkach lub osłonkach ozdobnych, które można znaleźć w naszej ofercie. 

Waga1 kg
OPCJA:

TYLKO ROŚLINA, ROŚLINA Z HUGS, ROŚLINA Z GREYS, ROŚLINA Z BUBLE LAZUR

Podlewanie

Stanowisko

Trudność uprawy

Wielkość doniczki

Mogą Ci się spodobać